Новини    31 травня 2022 20:11

Харківщина буде з хлібом: з Волині відправлять 2 тисячі тонн зерна

Загалом уже відвантажено більше тисячі тонн пшениці.

50-60 тонн пшениці щодня відвантажують зі складів одного із зернових підприємств Волині та відправляються у Харківську область для подальшого перероблення та виготовлення хлібобулочних виробів. Про це повідомляє пресслужба Волинської ОВА.

Загалом уже відвантажено більше тисячі тонн пшениці.

У пресслужбі також зауважили, що волинянам не слід турбуватися через продовольчу кризу. Запасів в області достатньо і для власного споживання, і для надання гуманітарної допомоги постраждалим від повномасштабної війни регіонам України.

Тож коли до Волинської ОДА звернулися колеги із Харківської області з проханням надати допомогу у вигляді продовольчого зерна, вирішили допомогти та підтримали прохання.

Зазначається, що Волинська ОВА закупила зерно за кошти державного бюджету, передбачених за програмою “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану”.

Нагадаємо, весняна посівна в умовах війни закінчується і вже можна робити оцінки по потенційному врожаю 2022 року. Про це зазначається в аналізі асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.

Згідно з травневими прогнозами USDA, в сезоні-2022/23 Україна також увійде в першій 10 світових виробників основних зернових культур, але її частка в сукупному виробництві може знизитись з 4% до 2%, що в першу чергу буде пов’язано зі скороченням посівних площ під зерновими шляхом унеможливлення проведення повноцінної посівної кампанії на територіях, де відбуваються активні бойові дії.

Україна має достатні запаси зерна, щоб задовольнити внутрішній і світовий попит принаймні до кінця 2022 року, а то й у 2023-му, але для цього потрібно зупинити всі військові дії в Чорному морі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...