Новини    29 серпня 2023 19:54

Kernel вирощуватиме кавуни

На цьому тижні кавуни мають з'явитися у торговельних мережах

У 2023 році компанія Kernel зробила спробу виростити кавуни на Полтавщині, мовиться у повідомленні директора Придніпровського кластера компанії Kernel Михайла Петрова у Facebook.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зауважується, що на цьому тижні кавуни мають з’явитися у торговельних мережах (Сільпо та АТБ). Тоді як першу партію відвантажили колективу.

На жаль, більшість херсонських кавунів та овочів найближчими роками не зʼявляться на полицях магазинів. Ми маємо переорієнтуватись для заміщення виробництва з втрачених земель, інакше і далі будемо їсти турецькі огірки та іспанські томати, — зазначив Петров.

Читайте також: На Херсонщині планують збільшити посіви кавунів у п’ять разів

Довідка.Kernel до війни був найбільшим у світі виробником та експортером соняшникової олії, провідним виробником та постачальником сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально інтегрована структура компанії будується на тісно пов’язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт та внутрішні продажі соняшникової олії; високотехнологічне рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання та перевалки зерна на елеваторах та портових терміналах.

Нагадаємо, у селі Саф’яни на Одещині розташоване фермерське господарство “Дунайський аграрій”. Вже незабаром ФГ планує постачання 200 тонн кавунів та 100 тонн динь до Румунії та Німеччини.

Перший урожай кавунів голландського гібридного сорту зібрали на полях Калуської громади, що на Івано-Франківщині, фермери Ігор та Інна Федосієнки, які переїхали на Прикарпаття із Куп’янського району Харківської області.

На Рівненщині фермери засівають свої землі кавунами. Це нетипово для регіону, але з’явилася ніша на цей продукт, і тому цього року їх висадили чимало. Наприклад, всього за 20 км від Рівного нині садять аж 12 га кавунів. Крихкість і солодкість дуже залежать від погодних умов, херсонські баштанні дозрівають під південним сонцем. Повітря, сонце і вода — це те, що формує смак. На Рівненщині клімат, звісно, відрізняється. Водночас фермери запевняють, що рівненські кавуни, які будуть на ринку, виявляться не гіршими за херсонські.

Навесні повідомлялося, що фермери збираються засіяти  баштан. Тому українці зможуть очікувати на херсонські кавуни.

Через російську військову агресію та тимчасову окупацію частини областей жителі України торік залишилися без звичних південних кавунів. Щоб компенсувати нестачу кавунів, вирощуванням культури зайнялися в інших регіонах. Так, на 30 га у селі Двірець Житомирської області фермер Леонід Райський зібрав 1,5 тис. тонн кавунів у 2022 році.

На українському ринку ціни на кавун продовжують знижуватися. Негативну цінову динаміку в даному сегменті виробники пояснюють різким збільшенням пропозиції кавунів на ринку. Через спекотну погоду темпи дозрівання цих баштанних у полях істотно прискорилися.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...