Новини / Кейси     17 січня 2019 18:11

Кейс: Українець у підземній теплиці вирощує гігантські лимони

Фермер-аматор з Волині у теплиці, що вкопана на 2 метри під землю, вирощує гігантські лимони. Теплицю розташував у прямому сенсі під ногами, щоб зекономити на опаленні. Цілорічно температура повітря тут коливається біля 8 градусів за Цельсієм. У підземній теплиці крім лимонів вирощує апельсини, мандарини, лайми, цитрони, фінгерлайми. У майбутньому планує розвести кілька плантацій інжиру.

Про це повідомляє ресурс «Волинські новини».

Підземна ферма розташована в селі Княгининок на Волині.

Теплицю під землею Володимир Болотін вирішив збудувати 8 років тому. Порахував, що так дешевше обійдеться опалення взимку, а влітку буде прохолодно. Щоб отопити підприємство, фермер змурував на замовлення піч із водяною «сорочкою». Батареї розмістили по всій теплиці, тож температура скрізь однакова.

Читайте: Апельсини та лимони можуть зникнути з полиць магазинів

У теплиці почав розводити власні сорти цитрусових. Каже: вони дешевші за іноземні аналоги. Наприклад, дерево лимона, апельсина, мандарина обійдеться від 100 до 150 грн, тоді як за іноземну рослину доведеться заплатити 400 грн.

У планах селекціонера виростити червоний лимон та зібрати максимально велику колекцію цитрусових під одним дахом під землею.

Як раніше повідомляв Landlord, лимонне дерево в теплиці може давати до 100 кг плодів. Це довів садівник із селища Широка Гребля, що на Вінниччині, Олександр Шевчук. Він цілорічно вирощує у теплиці фрукти-екзоти. Лимони, апельсини, мандарини, банани, ківі, папайю та ананаси вирощує на 2 сотих землі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також