Новини / Кейси     08 лютого 2019 10:22

Кейс: Активісти створили супермаркет некрасивих овочів

У Німеччині 2016-го Ніколь Класкі створила супермаркет некрасивих овочів «THE GOOD FOOD». Власниця збирає у фермерів овочі та фрукти, які не підійшли під високі стандарти супермаркетів – у формі сердечок, курячих лапок, лущені тощо. Така продукція дешевша, тож магазин швидко набув популярності серед громадян.

Про це повідомляє прес-служба ФАО.

Щороку в Німеччині псується 11 млн тонн продовольства. Частина харчів іде на смітник через закінчення терміну придатності, частина – просто не проходить перевірку якості та естетики на заводах і супермаркетах. Таку тенденцію активісти на чолі з Ніколь Класкі вважають неприпустимою.

«Уявіть, якби на планеті всі виглядали однаково. Це було б сумно! Аналогічно з овочами. Ми повинні цінувати їхнє різноманіття», – стверджує власниця супермаркету.

ЧитайтеЧверть сіна – на смітник: Науковці з’ясували, скільки кормів на фермах стають відходами

Тому щотижня активісти їздять по фермерських господарствах, збираючи продукцію, яка не підійшла закупникам чи торговельним мережам через неправильну форму або малий розмір плодів. Волонтери стверджують: те, що такі овочі чи фрукти потрапляють на смітник – насправді збитки для всієї економіки. Адже в такому разі до нуля зводиться робота фермерів, які вирощували та збирали цю продукцію. Сьогодні з ростом кількості населення на планеті такі відходи неприпустимі.

Продукцію в активістів купують виробники морозива, яким потрібні банани та інші фрукти. А в ресторані індонезійської кухні готують страви з врожаїв, які не потрапили на полички магазинів.

ЧитайтеНа Миколаївщині відкрили біогазовий завод, що виробляє енергію з агровідходів

Також супермаркет «THE GOOD FOOD» почав закуповувати продукцію, термін зберігання якої близький до закінчення.

Як раніше повідомляв Landlord, на території України відсутні ліцензовані заводи, які можуть займатися утилізацією небезпечних відходів – непридатних засобів захисту рослин (ЗЗР). У той же час, через юридичні колізії та наявність на ринку компанії, дійсність ліцензії якої на утилізацію ЗЗР знаходиться на етапі судових розглядів, заблокованим залишається єдино можливий механізм утилізації непридатних ЗЗР. Проте, це реально робити шляхом їх транскордонного перевезення в країни ЄС – для екологічно безпечного знищення на ліцензованих заводах в рамках Базельської конвенції.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!