Новини / Кейси     21 січня 2020 16:34

Кейс: як зробити цукати з овочів та фруктів

Віра Кузьменко, власниця тепличного господарства з Кам’янки-Дніпровської, що в Запорізькій області, переконана: цукати можна робити з будь-яких ягід і навіть овочів.

Про це розповідає SEEDS.

Якщо в сезон на ягодах, фруктах чи овочах не вдається заробити пристойні гроші, не варто впадати у відчай. Виходом можуть стати пастила та цукати, якими українці з задоволенням ласують цілий рік. В цьому переконана Віра Кузьменко, власниця тепличного господарства із містечка Кам’янка-Дніпровська, що на Запоріжжі.

Шляхом тривалих експериментів жінка навчилася переробляти не лише ягоди й багато овочів. І навіть винайшла власні рецепти виготовлення смаколиків.

Смаки українців змінюються, тож необхідно відстежувати попит постійно, розповідає журналістам Віра Кузьменко. Не так давно трендом були цукати з полуниці, а нині багато хто віддає перевагу цукатам із гарбуза та моркви. Бо ж багато українців переходять на здорове харчування. А такі цукати – корисний перекус.

Читайте: Паста – як свіжі ягоди: унікальний кейс українського підприємства

“З морквини виходять навіть смачніші за гарбузові, – розкриває свої секрети виготовлення цукатів Віра Кузьменко. – І запаху моркви немає взагалі”.

Фермерка навчилася переробляти на пастилу та цукати багато овочів і майже всі ягоди, які вдається вирощувати у власному саду й в теплиці. За багато років виникли авторські рецепти. Господиня каже: бувають випадки, коли доводиться експериментувати роками. Так, наприклад, вона й досі намагається розгадати секрет виготовлення цукатів з яблук.

Натомість саме завдяки експериментам винайшла способи ефективної переробки полуниці, смородини, ожини, малини та інших ягід. З них робить і цукати й пастилу. Також переробляє на цукати абрикоси та персики.

А починалося все з того, що жінка зрозуміла: їй складно конкурувати з великим оптовим ринком, розташованим неподалік їхнього містечка. Берез великі кількість пропозицій ягоди в сезон суттєво падають в ціні. Тож цукати та пастила стали хорошою альтернативою, аби продати товар за реальну вартість і заодно побалувати українців смачненьким. Свою продукцію Віра Кузьменко продає через інтернет. Там же знаходить однодумців та обмінюється з ними секретами переробки городини та ягід.

Landlord раніше повідомляв, що в Україні набули популярності екологічні чіпси з буряка та інших овочів і фруктів.