Новини / Кейси     11 березня 2019 16:47

Кейс: як ІКТ підвищили ефективність сімейної ферми

Для підвищення ефективності свого сімейного господарства фермер з Македонії використовує інформаційно-комунікаційні технології: спеціальні програми ведуть облік, відстежують витрати, керують працею сезонних працівників і аналізують рентабельність культур.

Про це повідомляє fao.org.

Сузана Димитрієвська займається органічним господарством на півночі Македонії. Кілька років тому вона придбала програмне забезпечення для управління фермою, яке дозволило їй ефективніше вести планування і стежити за вирощуваними культурами, скорочувати трудові витрати і витрачати менше на газ та органічні добрива, досягаючи тим самим збільшення прибутку.

Читайте: Точне землеробство та управління землею онлайн: Agrohub оприлюднив масштабний звіт про інновації в агросекторі

Виправдання інвестицій за кілька років

Уже після першого року використання програмного забезпечення Сузана переконалася, що деякі з культур, які вона роками вирощувала, виявилися нерентабельними; тому тепер вона намагається знайти більш вдалі рішення.

Придбавши програмне забезпечення з управління фермерським господарством, Сузана тепер може здійснювати планування і аналіз культур, не виходячи з офісу.

Прецизійні методи ведення сільського господарства за допомогою ІКТ

У 2017 р. аномально високі температури в Македонії завдали серйозної шкоди врожаю. У господарстві Сузани постраждали абрикоси, кавуни, квасоля, нут, соняшник, а також виноград, листя якого просто згоріло від спеки.

Але вкладаючи кошти в прецизійне сільське господарство, використовуючи такі ІКТ, як картування ґрунту і аерозйомку, фермеру вдалося отримати важливу інформацію про те, як і коли поливати рослини з максимальною ефективністю. Такий підхід знижує ризик втрати врожаю і дозволяє пом’якшити наслідки зміни клімату.

У найближчому майбутньому Сузана планує інвестувати додатково в сучасну зрошувальну систему і датчики стану ґрунту.

Автоматизація виробництва

У 2017 р. Сузана розраховувала провести всі роботи силами сезонних робітників. Проте зі зростанням попиту вирішила шукати автоматизовані рішення, які дозволили б вести контроль відразу за кількома процесами.

Взявши позику в банку, фермерка купила оптичний фотоелектронний сепаратор. І хоча ціна його становила  75 тис. євро, інвестиції повністю виправдалися. Пристрій може визначати і відсортовувати за розміром, кольором і формою понад 123 різних видів культур. Сузана з його допомогою сортує і упаковує квасолю відповідно до стандартів якості клієнтів.

До ІКТ у агросекторі належать такі пристрої і сервіси:

  • стільникові телефони, що дають доступ до мобільних банківських послуг,
  • супутники, які надають актуальні погодні зведення,
  • дрони, що дозволяють вести детальну фотозйомку.

Вони допомагають фермерам збирати, зберігати, аналізувати дані та обмінюватися ними. Проте внаслідок високої вартості інновацій потенціал ІКТ у багатьох сільських районах не задіяний у повному обсязі.

Landlord раніше повідомляв про те, що через 5 років в агробізнес прийде цифровий двійник: 5 інновацій що змінять світ.

На фото: Сузана Димитрієвська ділиться своїми знаннями з іншими фермерами.

Фото: ФАО

Читайте також