Новини / Кейси     03 березня 2020 16:44

Кейс фермера з Вінниччини: екзотичне хлібне сорго, кучерява капуста, батат

Замість того, щоб вирощувати звичну картоплю та капусту, вінничанин Олег Міхеєв плекає їхніх екзотичних родичів. Про користь капусти браунколь, або кучерявої, фермер може говорити годинами.

На незвичних для українського столу нішевих культурах спеціалізується Олег Міхеєв, виходець із Донбасу, що змушений був утекти від окупантів на Вінниччину.

Фермер зажив слави не лише дбайливого господаря, а й винахідника, бо весь час експериментує з новими рослинами. З рідної Горлівки Олег із дружиною змушені були виїхати влітку 2014-го. Тепер родина обживається неподалік Вінниці, в селі Степанівка Немирівського району. Із 2015 року Олег Міхеєв, науковець за освітою, взявся за вирощування нішевих культур.

“Коли ми вперше оглядали будинок у Степанівці, складалось враження, що потрапили в джунглі”, пригадує Олег Міхеєв.

Сад та город були в такому занедбаному стані, що довелося витратити чимало зусиль, аби все привести до ладу.

Порахувавши, що на традиційних культурах заробити складно, Олег Міхеєв взявся вирощувати екзоти. Наприклад, замість картоплі посадив батат. Каже: на таку культуру, що добре почувається в степах Поділля, є попит у ресторанів та торгівельних мереж. Кілограм батату в гіпермаркеті “Метро” коштує 80 гривень.

Читайте: Лимон на кілограм ваги: фермер із Буковини вирощує екзоти

 У фермера на городі можна зустріти не лише батат, а й хлібне сорго, селеру листову, буряк листовий, кінзу,  капусту “Суперфуд кале”. Ця американська капуста має багато назв: “Кейл”, “Браунколь” або просто “Кучерява капуста”. У США її відносять до до категорії суперфуду, тобто продукту з великою кількістю корисних речовин.

Листовий буряк – ще один родич традиційної української культури. Але дуже корисний, бо містить більше щавлевої кислоти, ніж шпинат.

“Листова селера є недооціненою нашими споживачами, хоча має надзвичайні смакові властивості”, – говорить Олег Міхеєв. Про кожну культуру фермер може розповідати годинами. Ось хлібне сорго – зернова культура, з якої можна зварити смачну кашу. Перспектива вирощування хлібного сорго в тому, що ця культура не потерпає від засухи. А користь очевидно: хлібне сорго має стільки ж вуглеводів, що й кукурудза.

“Наша родина вирощує картоплі стільки, скільки потрібно для задоволення наших потреб, – розповідає фермер про звичні культури. – На решті городу ми вирощуємо овочі та різні культури під реалізацію, чи для консервованої продукції. До деяких видів культур привчаємо наших покупців, наприклад, до сортових гарбузів. Покупці, коли спробували якісний продукт, потім самі звертаються, замовляючи те, що їм до вподоби”.

До вирощування рослин хімік за освітою має науковий підхід. Спробував посадити кизил. Але ж як створити умови, які примусили б теплолюбиву рослину давати урожай на Поділлі?

“Щоб, якось простимулювати ріст цих саджанців, я полов навколо них бур’яни,  що лізли з коріння старих вишень, поливав їх добривами… Дерева підросли, але не дуже… – розповідає господар. – І я згадав, що у Криму кизил почуває себе дуже добре. Але що відрізняє гори Криму від Подільського лісостепу? Активна реакція ґрунту! У Криму ґрунт трохи лужний, а у нашому садку – помірно кислий. Як це виправити? Під кожне дерево було засипано по два відра попелу з твердопаливного котла. І, о чудо, дерева за сезон 2019 року виросли дуже і дуже помітно”.

Олег Міхеєв весь час експериментує. Вінничани з задоволенням споживають виготовлені ним гострі соуси та аджики з пряних трав. Одним із фірмових рецептів є консервована сливу по-вінницьки. Нині фермер опановує виноробство.

Landlord раніше повідомляв, що українські фермери спробували виростити 12 сортів артишоку.

За повідомленням інтернет-видання “Моя Вінниця”.

Читайте також