Новини / Рослинництво     04 липня 2019 10:53

Кавун за 100 грн: захмарна ціна на херсонські ягоди-велетні

Один ранній кавун в середньому затягне на 100 грн. Ціна у столичних супермаркетах коливається від 14 до 20 грн. Гуртом з полів на Херсонщині кавун продаються по 4-5 гривень за кілограм, на трасах – до 15 грн.

Про ціни на ранні кавуни з Херсонщини пише УНІАН з посиланням на сюжет ТСН. Цьогоріч кавуновий сезон розпочався на місяць раніше, завдяки тому, що розсаду висадили ще у квітні під плівку. Згодом вона захистила їх від граду, хоча частину кавунів у відкритому грунті  він знищив. Червнева спека дала швидко дозріти смугастим ягодам, дбайливо вирощеним під плівкою.

Ціни на ранні кавуни на трасах Херсонщини та у столичних супермаркетах майже не відрізняються: у середньому по 15 гривень за кілограм. У київському супермаркеті журналісти знайшли й по 13,89 грн. Хоча, наприклад, на Подолі за кілограм смугастих правлять 20 грн. У великі гіпермаркети Києва херсонські кавуни ще не завезли: поки що пропонують іспанські майже по 40 гривень за кілограм, тобто імпортний обійдеться принаймні удвічі дорожче за вітчизняний.

Вміст нітратів у ранніх кавунах у межах норми.

Читайте: Херсонський кавун отримає патент на власну назву

Чекати на масове дозрівання українських кавунів (а значить, і на прийнятні ціни) залишилося недовго. Херсонські фермери прогнозують, що пік розпочнеться з 20 липня.

Як повідомляв раніше Landlord, гуртова ціна на кавуни знизилася до 5,5 грн/кг ще у червні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також