Новини / Овочівництво     11 травня 2020 14:01

Картопля free: американські фермери вимушені роздавати врожай

Через карантинні обмеження виробники картоплі викидають врожай на звалища. Ініціативні групи взялися доставляти картоплю у міста, де створився дефіцит продовольства

Через пандемію COVID-19 і введені обмеження постраждали фермерські господарства усього світу, і картоплярі США не є виключенням.

Незважаючи на зростаючий попит в продуктових магазинах, ціни на картоплю різко впали за останні кілька тижнів внаслідок зупинки галузі громадського харчування. Всього кілька тижнів виробникам пропонували непогані ціни і фахівці прогнозували їх подальше зростання. Скажімо, у штаті Айдахо вартість 50-фунтовой коробки картоплі для ресторанів становила $22-23, але у останніх числах квітня ціна впала до $10-12.

Деякі фермери в Айдахо отримали такі надлишки врожаю, що почали скидати врожай просто за звалища або за можливості – годувати сортовою картоплею свою худобу. Наприкінці квітня у соцмережах з’явилися фото, розміщенні місцевою жителькою Моллі Пейдж. На світлинах видно, які гори картоплі утворилися внаслідок описаної проблеми. Зокрема, на одному з фото – «картопляне звалище» біля насіннєвої ферми Сілвер-Крік, яка входить до складу Пікабо (некорпоративне співтовариство в окрузі Блейн, Айдахо).

Читайте: COVID-19: через дефіцит продуктів у крамницях, американці пішли по м’ясо на полювання 

Гора картоплі росла з неймовірною швидкістю, бо туди почали звозити надлишки врожаю і з сусідніх ферм.

Користуючись перевагою невеликого міста і організаційним досвідом, Пейдж зібрала «команду з порятунку картоплі» з 25 чоловік, щоб зібрати коренеплоди і доставити їх у два міста – Хейлі і Кетчум, які розташовані приблизно у 160 милях від Блейн. Кінцевим результатом стали 7 пікапів, два позашляховика і одна вантажівка з картоплею, яка була роздана безкоштовно у містах.

 

До ініціативи приєдналися і інші співтовариства –  Пейдж не єдиний, хто звернув увагу на проблему. 43 тис фунтів картоплі було відправлено навіть у Бронкс (Нью-Йорк), де відчувається дефіцит з постачаннями продовольства.

До речі, за повідомленням Національної ради з картоплі США, американське міністерство сільського господарства направило $50 млн на закупівлю надлишків картоплі у фермерів, що є частиною державних закупівель продовольства у США на суму $470 млн. Картоплярі отримали найбільше з загальної виділеної суми.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що американські фермери годують корів полуницею через неможливість збуту продукції.

Джерело: AccuWeather

Читайте також