Новини / Технології     27 червня 2019 10:39

Канабідіол знищує стійкі бактерії – австралійські вчені виявили нові властивості конопель

Науковці Університету Квінсленда (Австралія) виявили, що активна речовина конопель – канабідіол – ефективна щодо знищення широкого спектра грампозитивних бактерій, зокрема і тих, які стали резистентними до дії поширених антибіотиків.

Про це повідомляє НВ.

Канабідіол – основну хімічну сполуку, яку екстрагують із рослин конопель – FDA уже схвалила для лікування епілепсії. Зараз дослідники вивчають можливості застосування препарату при інших хворобах, зокрема вплив канабідіолу на біль та запалення.

Читайте: 167 км/год: JCB побив світовий рекорд швидкості трактора

Так, Марк Бласкович з Центру молекулярних біологічних наук Університету Квінсленда у співпраці з Botanix Pharmaceuticals Ltd, виявив потужну здатність канабідіолу знищувати широкий спектр грампозитивних бактерій – навіть тих, які вже мають стійкість до антибактеріальних препаратів.

Його ефективність порівнюють з дією таких засобів, як ванкоміцин або даптоміцин.

Вчені стверджують, що виявлені антимікробні ефекти канабідіолу поряд даними про безпечність його застосування та можливість різних шляхів доставки в організм свідчать про перспективність та значний потенціал цієї речовини.

Landlord раніше повідомляв про те, що сьогодні українські фермери мають усі можливості для вирощування технічних конопель, і попит на них у світі зростає. Тож експерти вважають, що ця культура може стати трампліном, який дасть успішний старт для подальшого розвитку малим та середнім господарствам.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також