Новини    08 січня 2024 17:49

Кабмін затвердив Стратегію термомодернізації будівель України до 2050 року

Стратегія є основоположним програмним документом у сфері енергоефективності. Попереду – послідовне та системне її впровадження на всіх рівнях урядування та в кожному секторі енергоспоживання

5 січня Кабінет міністрів затвердив Стратегію термомодернізації будівель країни до 2050 року, у якій структуризували довгостроковий план поступового оновлення фонду будівель України з урахуванням енергоощадних технологій, передає пресслужба уряду.

Стратегія необхідна для зниження споживання енергії, оскільки її найбільше споживається саме в будівлях. Передбачається, що впровадження комплексної термомодернізації матиме вплив на розмір комунальних платежів в бік їх зменшення.

В умовах війни та атак російських окупантів на об’єкти критичної інфраструктури необхідно шукати такі рішення, які дозволять підтримувати енергетичну систему України, ощадно використовувати енергію та швидше реагувати у можливих кризових ситуаціях, – пояснив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Документ визначає сім головних цілей для досягнення енергоефективності та декарбонізації:

  • Високу пріоритетність політики підвищення енергоефективності будівель на державному та місцевому рівнях.
  • Комплексні та інтегровані підходи до термомодернізації.
  • Подолання енергетичної бідності.
  • Сприятливе ринкове середовище для масштабної термомодернізації будівель.
  • Швидкі темпи глибокої термомодернізації громадських будівель.
  • Стале та цілеспрямоване фінансування термомодернізації.
  • Розвиток людського потенціалу, цифровізації та інновацій у сфері термомодернізації будівель.

Стратегія є основоположним програмним документом у сфері енергоефективності. Попереду – послідовне та системне її впровадження на всіх рівнях урядування та в кожному секторі енергоспоживання.

Нагадаємо, вчора, 1 лютого глава Європейської ради Шарль Мішель оголосив, що всі 27 країн Європейського Союзу погодили пакет допомоги для України у розмірі 50 мільярдів євро. Дипломати ЄС додали, що угода передбачає щорічне обговорення пакета та можливість його перегляду через два роки, “якщо буде потрібно”.

Україна очікує отримати перший транш макрофінансової підтримки від ЄС обсягом 4,5 мільярда євро у березні.

У 2024 році Кабмін планує відновлення програми компенсації вартості сільгосптехніки. Уряд буде спрямовувати інвестиції в реальний сектор економіки, зокрема, за 10 років планується залучити $90 млрд інвестицій у виробничі підприємства.

Новини за темою:  Прохолода та дощі 14 травня: яка погода чекає на Україну в середу

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...