Новини / Політика     21 березня 2024 13:39

Кабмін закриває реєстр “міжнародних спонсорів війни”


Реєстр “міжнародних спонсорів війни” буде закритий Кабінетом Міністрів, і вся інформація з нього буде передана Міжвідомчій групі, яка відповідає за реалізацію державної санкційної політики, повідомила пресслужба уряду.

На розширеному засіданні Кабміну було прийнято рішення про закриття реєстру, яке обговорювалося з представниками різних відомств та посольств Європи, США та Китаю.

Міністерство закордонних справ зазначило, що були отримані звернення від дипломатичного корпусу країн-партнерів щодо недостатньої правової бази для такого реєстру та його негативного впливу на протидію російській агресії.

Міністерство юстиції висловило обурення поширенням такої інформації без врегулювання на законодавчому рівні.

Представники РНБО ствердили, що додаткові інституції для реалізації санкційної політики не потрібні, оскільки всі відомості включені до Державного реєстру санкцій.

Національне агентство з питань запобігання корупції підтвердило необхідність обговорення подальшого функціонування списку.

В результаті обговорень було вирішено передати інформацію до Міжвідомчої робочої групи для подальшого аналізу та переадресувати користувачів на сторінку “Державного реєстру санкцій” для єдиної і достовірної інформації про суб’єктів, на які поширюються санкції в Україні.

У березні НАЗК зупинило процес внесення компаній до реєстру “міжнародних спонсорів війни”. Останнім поповненням списку стало додавання нафтосервісної компанії Weatherford International 15 лютого.

Нагадаємо, у 2024 році Уряд повертає програму фінансової компенсації  аграріям за придбану  сільськогосподарську техніку українського виробництва, повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко. Вже у другому півріччі розширять програму компенсацій на купівлю с/г техніки та інші види української техніки.

Уряд затвердив порядок використання коштів на часткову компенсацію аграріям, які купують українську сільгосптехніку. Загалом у 2024 році на цю програму виділять 1 млрд грн. Будуть компенсувати 25% від вартості техніки вітчизняного виробництва.

Міністерка економіки Юлія Свириденко зауважила, що реалізація програми часткової компенсації аграріям вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва дозволить створити приблизно 9 тисяч нових робочих місць і залучити 1,5 млрд грн додаткових податків до бюджету.

Новини за темою:  Мокрий сніг у травні: яка погода чекає Україну 10 травня та де очікуються заморозки

Кабінет Міністрів вніс на розгляд парламенту законопроєкт, який передбачає, що після припинення воєнного стану в Україні загальна чисельність Державної прикордонної служби повинна складати 75 тисяч осіб, включаючи до 67 тисяч військовослужбовців.

Порядок компенсації витрат фермерам за гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель було затверджено Кабінетом міністрів. Держава зобов’язується відшкодувати 80% вартості розмінування кожної окремої ділянки. Загалом на ці цілі було виділено 3 млрд грн. Вартість послуг з розмінування буде встановлюватися на відкритих торгах через систему Prozorro. Компенсація буде надаватися лише один раз за кожну забруднену ділянку.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також