Новини / Трейдинг     08 липня 2022 21:20

Кабінет Міністрів скасував перелік товарів критичного імпорту

Уряд скасував перелік товарів критичного імпорту, який діяв з початку російського вторгнення

Уряд Кабінет Міністрів скасував перелік критичного імпорту на товари, проте частково залишив обмеження на імпорт послуг.

Про це йдеться у постанові уряду №761 від 7 липня.

“Кабмін скасував критичний імпорт на товари. Але для імпорту послуг обмеження ще продовжують діяти у частковому обсязі”, – заявив заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Так, документ скасовує пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2022 р. № 289 “Деякі питання товарів критичного імпорту”, яким затверджені критерії визначення товарів критичного імпорту в умовах воєнного стану.

Interfax передає, представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук за підсумками засідання Кабміну зазначив, що уряд змінив назву ухвали №153 від 24 лютого 2022 року з “Перелік товарів критичного імпорту” на “Про окремі питання забезпечення здійснення імпорту”.

“Натомість, затверджено перелік послуг, робіт, прав інтелектуальної власності, інших немайнових прав, призначених для продажу (оплатної передачі), за операціями з імпорту яких рекомендовано Національному банку забезпечити здійснення переказів. Визнано такими, що втратили чинність, критерії визначення товарів критичного імпорту в умовах воєнного стану”, – зазначив Мельничук.

Нагадаємо, модернізація портів на Дунаї обійдеться у $200 млн.

Landlord раніше повідомляв, Болгарія має намір побудувати додаткові силоси для українського зерна у порту Варна.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також