Новини    07 липня 2022 18:04

Болгарія має намір побудувати додаткові силоси для українського зерна у порту Варна

Існуючі потужності для зберігання на всіх терміналах у Варні складають 150 тис. тонн.

Болгарський державний порт Варна планує провести переговори з операторами приватних портових терміналів щодо допомоги у зберіганні та переробленні зернових вантажів з України. Про це повідомили в Мінтрансі Болгарії, інформує ділове видання Bloomberg.

Міністерство планує звернутися за фінансовою допомогою до Європейської комісії для будівництва додаткових силосів для зерна, оскільки існуючі потужності для зберігання на всіх терміналах у Варні складають 150 тис. тонн.

Своєю чергою, Transport Trade Services SA, найбільша логістична компанія Румунії на Дунаї, відкрила новий водний транспортний маршрут, щоб допомогти збільшити експорт зерна з України на тлі різкого зростання світових цін на харчові продукти.

Румунія вже сприяла експорту понад 1 мільйона тонн зерна з України після російського вторгнення в лютому. Новий маршрут “забезпечить значне збільшення українських вантажопотоків, виключаючи з ланцюжка поставок причали та складські приміщення в порту Констанца”, – йдеться в повідомленні TTS.

Нагадаємо, Єврокомісія погодила фінальний текст  Угоди про лібералізацію перевезень автомобільним транспортом Україна – ЄС. Про це повідомило Міністерство інфраструктури України у Facebook.

Компанія Riela Ukraine LTD розпочала монтаж двох силосів у Вінницькій області. Про це повідомляє пресслужба компанії на сторінці у Facebook.

Раніше Landlord повідомляв, УЗ обмежує перевезення зерна до Угорщини, Молдови та Румунії.

Після блокування портів рф, наземні шляхи експорту залишились єдиним варіантом постачання зерна та олії у світ. Тож Укрзалізниця взяла на себе український експорт і одразу після вторгнення почала працювати над розширенням пропускної спроможності західних прикордонних переходів. Станом на 17 травня за поточний місяць, Укрзалізниця перевезла 768,3 тис. тонн зерна, 67, 6 тис. тонн рослинної олії та 63,4 тис. т шроту, макухи та лузги.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...