Новини / Думки     01 жовтня 2019 18:00

Ірина Паламар: життєві принципи та шлях в агро

Віце-президент AVA Group, голова АТУ Ірина Паламар — людина, яка знає проблеми аграріїв зсередини та вміє їх вирішувати, яка бачить перспективи розвитку АПК і мислить масштабами країни. Що ж привело і що тримає її в агро?

Про це Ірина Паламар розповіла в ексклюзивному інтерв’ю журналістам Landlord, ставши героїнею чергового випуску в рамках проєкту «Агролідери».

Ірина Паламар очолює Асоціацію тваринників України — організацію, що згуртувала навколо себе цілу галузь, є віце-президентом великої компанії в галузі надання комплексних послуг для тваринництва, головою Офісу реформ Intelligence AGRO. Вона відомий аграрний експерт та громадський діяч, рішуча та принципова людина, у житті якої робота й особисте існують нероздільно.

Як стала аграрієм

Зростаючи в селі на Вінниччині, років із шести вона твердо знала, що неодмінно буде головою колгоспу, як тато. Олександр Паламар був головою колгоспу-мільйонера ще часів СРСР, а маленька Ірина дуже пишалася батьком та його успіхами. Він і прищепив дівчинці закоханість у рідне село, рідну землю, вчив бути чесною і справедливою.

Читайте: У питанні відкриття ринку землі ми повинні йти цивілізованим європейським шляхом — Ірина Паламар

Саме приклад батька й освітив Ірині Паламар шлях у агро. А вже «школу життя» вона пройшла у Вінницькому аграрному університеті.

«Я б назвала цей заклад еталоном корупції на всіх рівнях — від викладачів до ректорату. Це обурливо і просто жахливо, коли студентів насильно примушують платити хабарі, а хто не хоче цього робити — має великі проблеми. І я обіцяю, що рано чи пізно в мене дійдуть руки до цієї корумпованої системи в альма матер…» — каже пані Ірина.

Зараз вона працює над кандидатською дисертацією на тему Feed production economy при аспірантурі НУБіП. «Це була мрія мого батька, щоб я там навчалася», — ділиться Ірина Паламар. Нещодавно закінчила Українську академію корпоративного управління (UCGA).

«Викладачі академії — висококваліфіковані професори з найкращих бізнес-шкіл світу. Завдяки ним я познайомилася з провідними світовими методиками управління, розробленими на платформах таких шанованих міжнародних навчальних закладів, як INSEAD (французька бізнес-школа та дослідний інститут), Stanford Graduate School of Business, Гарвардський університет. Якщо ми хочемо йти в ногу з часом, то маємо застосовувати в Україні механізми міжнародної практики», — розповідає пані Паламар.

Про особисте

У Ірини Паламар неможливо провести чітке розмежування особистого і бізнесу, родини і роботи: з чоловіком вони займаються однією справою.

Їхня спільна історія почалася з того, що вони винаймали будинки поруч. На той час Ірина вже мала власний бізнес у сфері нерухомості, але, як каже вона, «чоловік фактично перетягнув мене в аграрну галузь». Утім, і довго вмовляти, судячи з дитинства та освіти, йому не довелося.

«Вибір я зробила повністю свідомо, адже розуміла, що ця галузь більш масштабна, ніж та, в якій я прагнула реалізуватися раніше. І ані на мить не пошкодувала. Адже працювати разом — це не важко, а, навпаки, дуже ефективно! Коли чоловік сильний у чомусь одному, а я
в іншому і ми доповнюємо одне одного, то таке поєднання викликає просто приголомшливий ефект», — розповідає Ірина Паламар.

Наразі в подружжя дві донечки. Є, як жартує співрозмовниця, ще одна «дитинка» — AVA Group. Бізнесом, як пояснює вона, керує чоловік, а сама Ірина Паламар поринула в громадську діяльність: «…бо успішність бізнесу і добробут громадян — це нерозривні речі».

Нагадаємо, що у рамках проєкту «Агро Лідери» Landlord знайомив читачів з діяльністю та життєвою позицією віце-президента AVA Group, голови АТУ Ірини Паламар.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також