Новини / Інвестиції     07 червня 2020 15:03

Інвестиції у Farm Tech минулого року склали $4,7 млрд

Одинадцять провідних проектів сумарно зібрали близько $1,5 млрд, найбільший стартап за рік залучив у інвесторів $205 млн

Інвестиції в аграрні стартапи Farm Tech демонструють стабільне зростання, починаючи із 2013 року, за шість років їх обсяг збільшився на 370%. Такі дані оприлюднила компанія AgFunder у своєму новому інвестиційному дослідженні щодо підсумків 2019 року та прогнозів на 2020 рік.

AgFunder базується в Кремнієвій долині та є одним з найбільш активних глобальних венчурних інвесторів аграрній галузі. Farm Tech – використання технологій в сільському господарстві, садівництві та аквакультурі з метою підвищення врожайності, ефективності і прибутковості.

Отже, у 2019 році стартапи Farm Tech залучили $4,7 млрд, що на 6,8% більше, ніж позаторік. Це зростання було обумовлене більш великими угодами – 11 найбільш значущих оборудок на суму понад $100 млн разом зібрали $1,5 млрд.

Читайте: Де отримати освіту: ТОП-5 найкращих аграрних вишів світу

Наприклад, Ynsect, роботизована ферма по виробництву борошняного хробака у Франції, почала рік з серії C вартістю $125 млн, побивши рекорд серед Farm Tech стартапів у Європі. Зазначимо, що серія С є етапом фінансування стартапу, коли проект довів свою стійкість і успіх на ринку та планує зайняти ще більшу його частку, придбати або розробити більшу кількість продуктів і послуг, останній етап фінансування стартапу перед первинним публічним розміщенням (IPO).

Найбільшою ж угодою року, що минув, стало фінансування онлайн-проекту ProducePay, що позиціонує себе як посередник між дистриб’юторами, виробниками і бакалійними крамницями. Мова про $205 млн для фінансування авансових платежів фермерам, які продають продукцію на цій платформі. З моменту свого запуску у 2015 році на ProducePay укладено угод на $1,5 млрд.

Хоча в AgFunder очікують, що в 2020 році інвестиції скоротяться через економічні наслідків Covid-19, деякі категорії сільськогосподарських технологій можуть стати ще більш привабливими для інвесторів.

«Озираючись назад, можна сказати, що деякі угоди на 2019 рік виглядають безглуздо, в той час як інші виглядають передбачувано, оскільки пандемія стискає ланцюжки поставок, блокує споживачів, лякає інвесторів і викликає раптове зростання продовольчого націоналізму», – констатують інвестори.

Отже, на їх думку, стартапи, що підтримують місцеві ланцюжки поставок і регіональну продовольчу безпеку, можуть стати «пророчими». Йдеться саме про декілька найбільших угод року: ProducePay, Plenty, InFarm, AeroFarms і Ninjacart.  Крім того, з руйнуванням індустрії громадського харчування, онлайн-послуги, що з’єднують фермерів зі споживачами, стають все більш затребуваними. Раніше електронні продукти «від ферми до споживача» зазвичай не користувались великою зацікавленістю інвесторів.

Також у AgFunder прогнозують зростання інвестицій у Farm Robotics – сільськогосподарську робототехніку, що може замінити працівників під час майбутніх локдаунів, про які вже поговорюють деякі експерти та високопосадовці.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що італійські фермери залучають банківські кредити під заставу пармезану.

Фото: Scitech Europa

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також