Агролайф / LOL     05 червня 2020 18:01

Італійські фермери отримують кредити під заставу сиру

Унікальна практика отримання кредитів діє у італійській провінції Емілія-Романья вже майже 70 років

Італійська провінція Емілія-Романья – це єдине місце у світі, де функціонують банківські сховища для голівок сиру. Навколишня місцевість відома своїм унікальним виробництвом фермерських сирів пармеджано-реджано, котрі в Україні відомі під спрощеною назвою пармезан. Продукт справедливо вважається справдешнім регіональним брендом.

Для виробництва однієї сирної голівки, вагою понад 30 кг, використовується 550 літрів добірного молока. Продукція виготовляється за ретельною працемісткою технологією, а повної товарної готовності сири досягають аж на третьому році зберігання.

Але унікальним продукт є не тільки завдяки своїй якості. Ще у 1953 році банківський дім Credito Emiliano розпочав унікальну практику, беручи під заставу у регіональних сироварів їхню продукцію. Натомість фермери отримують кредитні кошти під 3% річних. Про це розповідає Latuaitalia.

Читайте: Профільний комітет ВР підтримав проект про Фонд гарантування кредитів для агросектору 

У переважній більшості випадків позичальники без проблем повертають отримані кошти і забирають назад свій сир. У разі форс-мажорних обставин банк допомагає клієнтам реалізувати заставний товар.
Аби осягнути масштаби цього симбіозу виробника та фінансової установи, достатньо сказати, що у банківських сховищах Credito Emiliano зберігається до 432 тисяч голівок сиру, сукупною вартістю 190 млн євро.

Працівники сховища ретельно доглядають за смачними дорогоцінностями, перевертаючи їх, змащуючи та перевіряючи консистенцію срібними молоточками. Причому охорона об’єкту здійснюється найсуворішим чином, оскільки банківські сховища декілька разів намагалися пограбувати. Одного разу навіть грабіжники… викопали підземний тунель.

Втім, вигідність такого сирного депозиту полягає ще й в тому, що фізично неможливо пограбувати банк сиру на значну суму. Адже, як ми вже згадували, вага однією головки пармеджано-реджано перевищує 30 кг – одна людина не в змозі винести більше двох головок сиру.


Додатковою перевагою такої форми співпраці поміж банківським домом та агровиробниками є те, що фермери регіону отримують гарантовану фінансову підтримку, оскільки спроможні запропонувати у якості застави по-справжньому цінний та одночасно високоліквідний товар.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Аграрний фонд України зафіксував рекордні збитки.

Фото: Latuaitalia

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також