Новини / Ринок землі     10 січня 2020 09:05

Інвентаризовано 1,07 млн га: в Україні готують до продажу держсільгоспземлі

До 1 серпня 2020 року Мінекономіки має намір інвентаризувати всі державні землі сільськогосподарського призначення, готуючись до відкриття ринку землі.

Про хід інвентаризації державних земель повідомляє Главком, посилаючись на Тараса Висоцького, заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Посадовець надав дані на запит видання.

Держгеокадастр проводить інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності задля вчасного запровадження обігу землі. І робота з інвентаризації має бути завершена до 1 серпня цього року. Як зазначив заступник міністра, до цього часу планується завершити створення сучасної цифрової моделі території України. Тож якщо Верховна Рада проголосує земельну реформу, підґрунтя для неї буде готове.

Читайте: Продаж землі відбуватиметься в безготівковій формі з виплатою усіх податків – Роман Лещенко

На даний час державний земельний кадастр містить інформацію про 21 млн земельних ділянок загальною площею 43,8 млн га. Із них 14,1 млн ділянок площею 30,9 млн га – сільськогосподарські землі.

Тарас Висоцький також повідомив, що Мінекономіки не вноситиме на розгляд парламенту окремий законопроєкт щодо продовження заборони на відчуження земель сільскогосподарського призначення.

Як повідомляв Landlord раніше, ВР може проголосувати за ринок землі вже 14 січня.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також