Новини / Ринок землі     15 лютого 2019 16:14

Інвентаризація земель і заповнення реєстру майнових прав – головні умови активізації ринку землі – ВАР

Кадастрова мапа, інвентаризація резервних земель, наповнення реєстру майнових прав та вигідні шляхи фінансування фермерів здатні активізувати ринок землі. Ці кроки викладені в дорожній карті Всеукраїнської аграрної ради.

Про це заявив Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР), в ефірі «Агро ФМ».

Постійні коливання та нагнітання про те, що в Україні має бути ринок землі, але без озвучення правил, створюють ситуацію, в якій аграрії стають заручниками тих чи інших політичних інтриг. Аби цього уникнути, ВАР радить зосередитися на вирішенні першочергових проблемних моментів.

ЧитайтеНазвано ОТГ, які цього року отримають землю в комунальну власність

Серед яких – заповнення кадастрової мапи. На думку Марчука, без цього про ринок землі говорити недоцільно. Адже зараз в реєстрах є лише 60-70% від усіх земельних масивів (як приватних, так і державних). При цьому, за словами заступника очільника ВАР, по державних землях частка інвентаризованих земель сягає всього 15%.

Наступний крок – наповнення реєстру майнових прав у Мін’юсті. Адже там не відображається повною мірою, хто власник земельного наділу та хто його орендує. Така ситуація уможливлює рейдерські захоплення земель.

Також важливо, аби була проведена інвентаризація земель запасу та резерву.

«Їх зараз дуже багато, але ми до кінця не розуміємо, скільки та в якій області є цих земель», – зазначив Денис Марчук.

ЧитайтеВід запуску земельної реформи залежать нові транші Світового банку – Сіріл Мюллер

Крім того, чи не найважливішим питанням є фінансування. Адже аграрії мають розуміти, скільки коштів їм потрібно на оренду/купівлю землі, її обробіток та де їх отримати на вигідних умовах.

«Наш аграрій він знаходиться в ситуації, коли його всі кошти перебувають в обороті. Тож претендувати на дешевий кредит він не може. Сьогодні кредит у банках видають під 25-30%. Це – дуже багато. Тому зі створенням ринку землі фермер може опинитися в ситуації, коли він не зможе придбати землю», – додав заступник голови ВАР.

Як раніше повідомляв Landlord, Кабінет міністрів планує подати до парламенту законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення до 1 березня.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також