Новини / Ринок землі     14 лютого 2019 13:28

Від запуску земельної реформи залежать нові транші Світового банку – Сіріл Мюллер

Українські фермери повинні мати право розпоряджатися своєю землею. Від цього залежить економічне зростання країни та співпраця з іноземними інвесторами. Зокрема, впровадження земельної реформи є однією з вимог Світового банку для продовження наступних траншів.

Про це в інтерв’ю «Економічній правді» заявив Сіріл Мюллер, віце-президент Світового банку (СБ) по регіону Європи і Центральної Азії.

За його словами, для початку можна дозволити торгувати державною землею. Потім переглянути успіхи та недоліки, внести необхідні зміни та запускати реформу наповну. Тобто необов’язково поспішати, однак потрібно рухатися вперед.

«Збільшення та покращення економічної діяльності прямо пропорційно залежить від ефективності роботи. А та, в свою чергу, від вільного ринку землі. Я не можу уявити майбутнього, в якому громадяни не будуть використовувати землю як власний актив. Фермери мають отримати право самостійно керувати своєю землею», – заявив Сіріл Мюллер.

ЧитайтеАграрні розписки – надійний механізм залучення інвестицій фермерами в умовах мораторію на продаж землі – Джейсон Пеллмар

Також він наголосив: вільний ринок землі є однією з важливих умов подальшої співпраці України зі Світовим банком. Адже експерти фінустанови спільно з українськими чиновниками розробляли законодавчу базу та брали участь у створенні необхідних механізмів для функціонування цього ринку – таких як кадастр, реєстр та ін.

«Зі сторони Світового банку це дуже важлива сфера, ми будемо продовжувати очікувати прогресу», – зазначив Мюллер.

Як раніше повідомляв Landlord, Кабінет міністрів планує подати до парламенту законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення до 1 березня. План організації з підготовки документу затвердили 13 лютого під час засідання уряду.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також