Новини / Технології     28 лютого 2020 14:07

Інтерактивна мапа від Укравтодору: ремонт та проблеми на дорогах онлайн

На новому сервісі користувачі отримуватимуть актуальну інформацію про ремонт доріг, аварії, перекриття ускладнення руху та зможуть повідомляти про проблеми на проїжджій частині.

Укравтодор презентував інтерактивну мапу, на якій можна побачити місця, де відбувається ремонт, дізнатися про стан доріг та надіслати інформацію про проблеми, повідомляє прес-служба відомства.

Які можливості у карти

1.Контроль за дотриманням програми будівництва і ремонтів (Дорожня стратегія 2020). Вже зараз користувачі можуть побачити на мапі місця, де ремонтуватиметься дорога у 2020 році, відповідно до сценарію оновлення доріг. Плюс служби автомобільних доріг на місцях додаватимуть актуальну інформацію про нові ділянки, якщо будуть узгоджені додаткові джерела фінансування дорожніх робіт.

«Підрядні організації отримують гроші на утримання доріг – це і дрібні ремонти, і забезпечення наявності дорожніх знаків та розмітки, і прибирання доріг від снігу. Завдяки інтерактивній мапі бізнес зможе оперативно отримувати інформацію про наявні проблеми та вчасно вирішувати їх. Задача Укравтодору – застосовувати санкції до підрядника, який порушує вимоги контракту» — зазначив Голова Укравтодору Олександр Кубраков.

Читайте: Uber для корів: британці розробили онлайн-платформу для транспортування худоби

2. Відкриті комунікації. Завдяки мапі користувачі завжди будуть в курсі стану доріг (ремонтів, ДТП, перекриття та ускладнення руху), наявність придорожніх сервісів, небезпечних ділянок та погодних умов на проїжджих частинах.

Звідки інформація, що наноситиметься на карту:

  • дорожні служби
  • Гідрометцентр
  • система Weigh-in-motion
  • засоби контролю на дорогах (лідари, сканери, камери)
  • GPS-трекери
  • техніка підрядників
  • звернення громадян щодо ситуацій на дорогах країни

У планах – налагодження партнерства з міжнародними IT-компаніями, що працюють в Україні. В Укравтодорі зазначають, що хотіли б інтегрувати мапу з додатками Waze, Bolt, Uber, Дія.

3. Модуль звернення, за допомогою якого користувачі зможуть надсилати повідомлення до Укравтодору про проблеми на дорогах: поганий стан покриття, перешкоди руху, події на проїжджій частині. Звернення надсилатиметься диспетчеру, користувач зможе відстежувати, як його повідомлення опрацьовується.

Як повідомляв LANDLORD, в Україні з’явиться цифрова топографічна база даних. Створені з використанням аерофотозйомки 3D-моделі місцевості надаватимуть інформацію про лісові масиви, забудову, рослинність, лінії електромереж тощо.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також