Новини / Кейси     17 грудня 2019 09:09

Іноземні інвестиції на Прикарпатті: чому німець вклав мільйон євро й очікує на ринок землі

У Міхаеля Дільмана – німецького фермера, що нині господарює на Прикарпатті, – 320 га землі. У справу він вклав мільйон євро, проте говорить, що почувається в Україні не надто впевнено, доки не відкриють ринок землі.

Про фермера з Німеччини, який уже 5 років вирощує органічне зерно в Україні, розповіли у своєму телесюжеті Факти ICTV.

На Прикарпатті Міхаель Дільман вирощує органічний овес, із якого потім виготовляють пластівці. Також на орендованих полях Міхаеля – органічна пшениця, жито й спельта.

Німецький фермер переконаний, що майбутнє – саме за органічним землеробством. Однак, поки що українці не хочуть платити за ці продукти реальну ціну. Тож в нашій країні реалізується лише десять відсотків вирощеного. Все інше – продається до країн ЄС. Хоч і не без проблем. Складно подолати перепони митниці.

«Сподіваюся, що в майбутньому ринок органіки в Україні стане розвиненим настільки, що я зможу продавати своє зерно тут, – говорить Міхаеля Дільман. – Бо ніхто не цінуватиме українське так, як тут, у своїй державі.

Читайте: Голосування за ринок землі: депутатів від СН залякують

Приїхавши з Німеччини 5 років тому на Прикарпаття, Міхаель Дільман вклав у справу мільйон євро, взявши банківські кредити. Але поки що він почувається не надто впевнено. Бо досі не зміг приватизувати господарці приміщення колишнього колгоспу.

Фермер очікує земельної реформи. Бо переконаний: відкритий ринок землі впорядкує відносини між аграріями. Як це свого часу сталося в Німеччині. Він вбліває за відкриття ринку землі навіть у тому разі, якщо сам не зможе купити землю.

Landlord раніше повідомляв, що колишній авіатор вирощує на Київщині салати в морському вантажному контейнері.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також