Новини / Кейси     12 грудня 2019 13:35

Город у вантажному контейнері: кейс фермера з Київщини

Технології з США – вертикальні ферми уже запрацювали на Київщині. Сергій Нікіфоров, який взявся вирощувати салат та ягоди в контейнерах, говорить: причина банальна – дефіцит землі.

Про це пише Аgroday.

Доки в країні сперечаються, чи запускати ринок землі, колишній авіатор Сергій Нікіфоров стверджує: городину та ягоди можна вирощувати й без полів. Для цього підійде так звана “вертикальна ферма”, які він розвиває на Київщині.

Суть ідеї в тому, щоб обладнати міні-город підвалі будинку, на даху або, як Сергій, в вантажному контейнері.

Це ноу-хау вже активно використовується в кількох штатах США та в країнах Європи. Як прогнозує Global Vertical Farming report, глобальний ринок “вертикальних ферм” протягом наступних п’яти років зросте на 8,4% і в 2024 року на них аграрії зароблятимуть до $ 1,9 млрд. В Україні ж це поки що новація, яка може скласти конкуренцію імпортним тепличним овочам та зелені.

Сергій Нікіфоров пригадує: зацікався «вертикальними фермами», коли в 2008 році хотів зайнятися вирощуванням картоплі, але на Київщині практично нереально було знайти земельну ділянку. Тоді й запустив ферму в списаному морському вантажному контейнері.

Читайте: Вирощування томатів у Тулузі: теплиці обігрівають енергією з відходів

Надихнув колишнього українського авіатора приклад Кімбала Маска, брата відомого бізнесмена. Кімбал Маск – ресторатор, але захоплюється «вертикальними фермами».

Обладнаний за IoT-технологією контейнер Сергій Нікіфоров привіз із США. Заплатити довелося кругленьку суму, кафе фермер, не уточнюючи деталей. За його розрахунками, окупиться вкладене за три роки. Бо через місяць після доставки, «вертикальна ферма» вже дала перший урожай салатів.

Як виглядає «вертикальна ферма Сергія Нікіфорова? Це контейнер площею 30 кв. м. Всередині – вертикальні стійки з полицями, на яких і вирощуються рослини. Конструкція з’єднана трубами, які  до рослин доставляють воду й добрива. Замість сонця використовуються сині й рожеві світлодіодні led-лампи.

Вирощує Сергій зелень і трави, пробував ягоду – лохину. Технологія дозволяє отримувати 8-13 врожаїв на рік, у залежності від культури. В одному контейнері можна вирощувати 4,5 т салату на рік і отримувати врожай сумарний з полем площею в 1 га відкритого ґрунту або 300 кв м тепличних площ.

Landlord раніше розповідав, як уживаються вертикальні теплиці з житловими багатоповерхівками у Чикаго.

Читайте також