Новини / Рослинництво     31 січня 2022 15:01

Індонезія вперше за 4 роки імпортувала кукурудзу з України

Напружені відносини між Росією та Україною можуть становити ризик експорту кукурудзи з України

За 2021/22 МР Індонезія закупила десятирічні обсяги української кукурудзи, оскільки посуха в Аргентині негативно позначилася на поставках та змусила покупців шукати альтернативу. Про це повідомляє latifundist.com.

«З 2017 року, коли Україна направила до Індонезії 25,1 тис. т кукурудзи, це перша поставка за останні чотири роки. Відтак, 24 січня з Миколаївського порту було експортовано 33 тис. т української кукурудзи до Індонезії. Для порівняння, згідно з даними Державної митної служби України у 2012 році до Індонезії було відправлено понад 2 тис. т», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Індонезія упродовж 2020/21 МР імпортувала кукурудзу обсягом 945 тис. т проти 860 тис. т у 2019/20 МР. За прогнозами USDA, цей показник зросте до 1,2 млн т у 2021/22 МР.

«Індонезія зазвичай купує більшу частину кукурудзи в Аргентини, трохи менше в Бразилії та США. Обсяги експорту аргентинської зернової вже помітно скоротилися у 2020/21 МР», — вважають експерти.

Крім того, Індонезія може продовжити нарощувати обсяги української кукурудзи через труднощі з доставкою в Аргентині, низький урожай кукурудзи в Бразилії та високі ціни на кукурудзу в США. Тоді як Україна повідомляє про рекордний урожай.

«Напружені відносини між Росією та Україною можуть становити ризик експорту кукурудзи з України. Проте інтерес до української кукурудзи на фізичному ринку зростає: 26 січня спотовий контракт в Україні був проданий за ціною 284 $/т на базисі FOB Одеса», — йдеться в повідомленні.

Раніше Landlord повідомляв, що експортні ціни на пшеницю та кукурудзу зросли.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також