Новини / Трейдинг     03 червня 2019 11:05

Індія втрачає можливість безмитного експорту у США

Дональд Трамп заявив про рішення позбавити Індію привілеїв у торгових відносинах зі США в рамках GSP, внаслідок чого з 5 червня 2019 р. Індія втратить можливість експортувати до США без мит близько 2 тис. позицій товарів.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

Дональд Трамп пояснив це рішення тим, що індійська сторона не надала США переконливих доказів щодо забезпечення «рівноцінного й адекватного доступу до своїх ринків».

Читайте: Навіщо PepsiCo вкладає мільйони в українську картоплю

Через це США вважають за доцільне позбавити Індію статусу країни, яка розвивається, і яка отримує преференції в рамках GSP (Generalized System of Preferences – Загальної системи преференцій на користь країн, що розвиваються). Рішення вступає в силу з 5 червня 2019 р.

Програма GSP діє з 1976 р., вона дозволяє країнам, що розвиваються, безмитно експортувати певні товари у США з метою стимулювання економічного зростання цих держав.

Уряд Індії назвав рішення Трампа «сумним», проте заявив про намір зберігати сильні економічні зв’язки з Білим домом. При цьому деякі індійські експерти стверджують, що ці зміни для Індії не є важливими, оскільки прибутки індійських експортерів від системи GSP були «мінімальними».

Landlord раніше повідомляв про те, що США наклали 5% мито на імпорт усіх товарів із Мексики.

Читайте також