Новини / Рослинництво     17 січня 2019 12:18

Індія та Алжир на 7 тис. тонн наростили купівлю українського соєвого масла

За перший сезон 2018/19-го, який розпочався у вересні та тривав по грудень, Україна наростила поставки закордон соєвого масла. Зросли закупки вітчизняної продукції в ЄС, Індії та Алжирі. Натомість експорт до Китаю просів на 9 тис. тонн.

Такі цифри навели аналітики «УкрАгроКонсалт».

За останні 4 місяці Україна вцілому реалізувала на зовнішніх ринках 67 тис. тонн соєвого масла. Тоді як за аналогічний період минулого року ця цифра становила 44,2 тис. тонн. Зокрема, в грудні 2018-го експорт становив 20,7 тис. тонн проти 11,5 тис. тонн роком раніше.

Найбільше закупили українського соєвого масла в ЄС. На країни Європи випало 59% всього експорту цієї продукції.

Читайте: Посуха змусила аргентинських фермерів погіршити прогнози врожаю сої

Значно зросли об’єми продажів до Індії та Алжиру. В Індії, зокрема, тільки за сезон 2018/19 купили 12 тис. тонн соєвого масла, тоді як за весь попередній сезон 2017/18 було продано тільки 11 тис. тонн.

Розпочав закупки української продукції й Алжир – традиційний експортер соєвого масла з РФ. До Алжиру Україна експортувала 6 тис. тонн у жовтні 2018-го.

Уцілому, за розрахунками експертів, цьогорічний експортний сезон соєвого масла має потенціал оновити свій максимум.

Як раніше повідомляв Landlord, за липень – грудень 2018 р. ЄС закупив у США 5,1 млн т сої, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Ця сировина використовується в Євросоюзі в основному для виробництва біодизеля. Єврокомісія планує нарощувати обсяги імпорту сої.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також