Новини    15 листопада 2023 11:31

Індія спростила для України імпорт зерна


Індія для України спростила імпорт зерна, додавши у перелік країн, які не обробляють зернові культури фумігантами з діючою речовиною метилбромід (СН3Br).

“За результатами проведених заходів та переговорів Міністерство сільського господарства і добробуту фермерів Індії включило Україну до переліку країн, які не обробляють зернові фумігантами з діючою речовиною метилбромід (СН3Br), про що посольство України в Республіці Індія проінформовало Держпродспоживслужбу”, – сказано в повідомленні Держпродспоживслужби.

У результаті українські експортери звільнені від передбачених місцевим законодавством додаткових платежів (пені). Вони тепер зможуть експортувати зернові вантажі за умови проведення знезараження препаратами на основі фосфіду алюмінію.

До Індії українське зерно можуть знезаражувати препаратами на основі фосфіду алюмінію. Цим питанням щорічно опікувалися від 2016 року посольство України в Республіці Індія, Мінагрополітики, Мінекономіки, Держпродспоживслуба та профільні асоціації. Було проведено ряд заходів щодо лібералізації ввезення українського зерна в частині надання можливості проводити фумігацію препаратами на основі фосфіну (PH3) без сплати додаткових платежів (пені).

Нагадаємо, з серпня 2023 року, коли Україна відкрила новий морський маршрут з портів Одещини, вже експортувала вже 4 млн тонн вантажів.

За січень-жовтень 2023 року “Укрзалізниця” перевезла 120,58 млн тонн, що на 7,1% менше вантажів, ніж за аналогічний період минулого року. Але у жовтні показник перевищив минулорічний.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...