Новини / Фінанси     07 лютого 2020 09:59

Індекси цін на рослинну олію побили рекорд за три роки – ФАО

Середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО у січні склало 176,3 пункту, що на 11,6 пункту (або 7,0%) вище рівня грудня і є найвищим показником за останні три роки.

Такими є дані свіжого звіту ФАО – Продовольчої та сільськогосподарської організації об’єднаних націй.

За даними ФАО, вже шостий місяць поспіль триває зростання міжнародних цін на пальмову олію. Це пов’язано з очікуваним скороченням пропозиції на світових ринках і активним попитом з боку біодизельного сектора.

Ціни на соєву і соняшникову олії також продовжують рости. На це впливає дефіцит пропозиції на глобальних ринках. У ФАО відзначають високий попит на імпорт на тлі більш значного, ніж очікувалося раніше, зниження експортних запасів. Через дефіцит пропозиції котирування рапсової олії досягли своїх максимальних значень з травня 2014 року.

Однак з середини січня темпи зростання цін на весь спектр рослинних олій сповільнилися. Експерти ФАО пов’язують це з невизначеністю, що виникла після укладення торговельної угоди між США і Китаєм, а також зі стурбованістю щодо можливих наслідків спалаху коронавірусу.  Крім того, ціни на пальмову олію стримує напруженість в торгівлі між Індією та Малайзією.

Найбільше падіння цін ФАО зафіксувала в січні на м’ясо. Індекс ФОА склав 182,5 пункту, що на 7,5 пункту (4,0%) нижче грудневого значення. Зниження триває 11 місяців поспіль. Разом з тим, значення індексу на 22,4 пункту (14,0%) вище рівня відповідного періоду минулого року. Цьогорічне падіння цін на всі категорії м’яса пов’язано зі скороченням обсягів закупівель, перш за все з боку Китаю і інших далекосхідних країн, говориться у звіті ФАО.

Читайте: Втрати харчової продукції: в яких країнах найбільше і чому – ФАО

Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО у січні склало 182,5 пункту, що майже на 1,3 пункту (0,7%) вище показників грудня і на 11,3% вище показника за відповідний період минулого року.

  • Індекс цін на зернові за вказаний період зріс на 4,8 пункту (2,9%) порівняно з груднем – до 169,2 пункту.
  • Індекс цін на молочну продукцію зріс на 1,8 пункту (0,9%)  і склав 200,6 пункту.
  • Індекс цін на цукор зріс на 10,4 пункту (5,5%) – до 200,7 пункту. Після чотирьох місяців безперервного зростання ціни на цукор сягнули найвищого рівня з грудня 2017 року.

Як повідомляв раніше Landlord, українська соняшникова олія просіла в ціні.

Читайте також