Новини / Інвестиції     27 серпня 2021 08:15

Індекс Баффета, який передбачив останні фінансові кризи, знову сигналізує про ризик обвалу ринку

Індекс Баффета вказав на крах 2008-го. І наразі він знову на піку і сигналізує про крах фондового ринку

Один з інструментів, за допомогою якого можна визначити, наскільки фондовий ринок перегрітий або, навпаки, недооцінений, — так званий індекс Баффета. Він передбачив світову фінансову кризу 2008 року і крах доткомів на початку 2000-х.

Як пише Forbes із посиланням на Business Insider, ринковий індикатор глави Berkshire Hathaway Уоррена Баффета знову сигналізує про небезпеку обвалу ринку.

Що таке “індикатор Баффета” 

Це показник, який розраховується як відношення сукупної ринкової капіталізації всіх публічних компаній на ринку США  та останнього квартального показника ВВП. У 2001 році американський мільярдер Уоррен Баффет назвав цей індикатор “найкращим і єдиним показником вартості ринку в будь-який момент часу”.

“Якщо в процентах це співвідношення падає до рівня 70% або 80%, то, ймовірно, покупка акцій зараз обернеться хорошою вигодою. Якщо співвідношення наближається до 200%, як це було в 1999-му і частково у 2000 році, – то ви граєте з вогнем”, – пояснював Баффет.

Читайте: Маріупольський порт пропонує європейським партнерам інвестувати у будівництво зернового та контейнерного терміналів

Що показує зараз “індекс”

У серпні минулого року “індикатор Баффета” перевалив за 100%, встановивши рекорд за 30 місяців, тоді Business Insider писав, що такий показник свідчить про величезний розрив між “захмарно” оцінкою акцій і уповільненим зростанням економіки в країнах світу через пандемію. У другому кварталі минулого року індикатор Баффета досягав позначки 187%. У лютому цього року “індикатор Баффета” оновив історичний максимум і перевищив 200%. Наразі індекс досяг 205%.

Про можливий крах ринку сигналізує не тільки індикатор Баффета. Фінансист Майкл Бьюррі в лютому теж прогнозував, що фондовий ринок очікує падіння.

Раніше Landlord повідомляв, що на Дніпропетровщині відкривається сучасний цех із переробки сої.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також