Новини    11 квітня 2018 11:15

Імпорт вершкового масла зріс у 4,5 рази


За перші два місяці 2018 року в Україну ввезено 275 тонн масла, що більше ніж за аналогічний період минулого року у 4,5 рази, тоді було імпортовано 61 тонну цієї продукції. Такі дані навели в аналітичному департаменті ВГО «Українська аграрна конфедерація» (УАК). Разом з цим, за вказаний період, Україна експортувала 6199 тонн масла, що в 3,5 рази більше ніж за аналогічний період минулого року, тоді за січень-лютий було продано за кордон 1775 тонн масла. При цьому ціна тонни експортованого масла становила $ 4294,9, а імпортованого – $ 6040.

«Тобто від таких продуктових маневрів український споживач переплатив за кожну тонну $ 1745,1. Актуальним залишається питання співвідношення якості експортованої та імпортованої в Україну молочної продукції. У той час, коли споживча ціна на масло жирністю 73 % за 2017 рік зросла на 16%, ціни на спред та маргарин продовжують залишатися відносно стабільними, і названі замінники вершкового масла за ціновим критерієм є доступними для українського споживача. Тож складається ситуація, за якої Україна стає експортоорієнтованою та експортоспроможнішою, а український споживач – імпортозалежним», – наголосили аналітики.

За прогнозами фахівців УАКу, внутрішній споживач поступово опиняється в умовах наявної пропозиції дорожчого імпортного продукту. Якщо взяти до уваги складну купівельну спроможність населення, українці змушені купувати дешевші і менш якісні аналоги вершкового масла. Крім того, прогнозоване подальше зростання ціни на масло на внутрішньому ринку.

Фахівці кажуть, що загальна ситуація на молочному ринку України, що склалася на кінець І кварталу 2018 року, є невтішною. Крім подальшого скорочення поголів’я корів, та хоч і незначного, але зменшення валового виробництва молока, гостро стоїть питання якості молочної сировини і молочних продуктів. За даними Державної служби статистики, на початок 2017 року поголів’я корів складало 2108,9 тис. голів, а на 1 січня 2018 року – 2040,5 тис. голів.

«Частка особистих селянських господарств у надходженні молока від сільськогосподарських тварин усіх видів на переробні підприємства за регіонами у 2017 р. залишалася високою. Так, від сільськогосподарських підприємств усіх організаційно-правових форм на переробку закуплено 2688,4 тис. тонн молока, або 68,4 % від загального обсягу, а від населення – 1239,3 тис. тонн, що становить 31,6 % від загального обсягу. Така ситуація може виявитися вкрай загрозливою з 1 липня 2018 року із дією оновленого стандарту про закупівлю молока у господарствах населення», – заявили в УАК.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...