Новини / Фінанси     28 січня 2019 12:11

Імпорт цибулі дорожчає. Причини 7% зростання ціни

Оскільки українські фермери все ще не поспішають продавати свої запаси цибулі, імпортери активно ввозять цю продукцію з-за кордону. Через пожвавлення інтересу на зовнішньому ринку Казахстан за останній тиждень підняв ціну на цибулю на 5–7%.

Про це повідомляє Інфо-Шувар.

Основні партії цибулі сьогодні ввозять із Казахстану. Наприкінці січня ціну на неї казахські фермери підняли до 0,10–0,3 євро/кг, лише за останній тиждень – на 5–7%. Тож собівартість імпортної цибулі збільшується швидше, ніж ціна на цю продукцію внутрішньому ринку.

ЧитайтеУкраїнська з перцем: нова горілка виходить на ринок Німеччини

Швидкі темпи зростання собівартості імпортної цибулі пояснюють:

  • посиленням конкуренції (крім України, активний інтерес до казахської цибулі виявляють імпортери з таких країн, як з Сербія, Македонія, Румунія, Польща, Росія, Молдова, України);
  • скороченням пропозиції цибулі в Казахстані (багато цибулі казахські фермери продали відразу восени, бо не всі мають досвід та можливості тривалого зберігання цього товару);
  • значним збільшенням тарифів на перевезення.

Загальна пропозиція на українському ринку цибулі лишається обмеженою, оскільки від продажів поки утримуються і українські виробники, і перекупники, які через зростання собівартості закладають ввезений товар на зберігання, очікуючи весняного підняття цін.

Як повідомляв Landlord, за 4 роки цибуля в Україні піднялася в ціні на понад 500%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також