Новини    11 січня 2018 10:51

Імпорт свинини наздогнав експорт


Українські виробники продали за кордон свинини 4,9 тис тонн сукупною вартістю $ 10,5 млн, разом з цим, імпорт до країни склав 5,6 тис тонн. Але сума поставок такого об’єму була дешевшою – $ 9,96 млн. Про це йдеться у звіті аналітичного відділу Асоціації свинарів України.

За даними дослідження, звання нетто-експортера свинини Україна втримала лише номінально.

«За результатами 2017-го експорт свинини у грошовому еквіваленті перевищив її імпорт на $0,56 млн, а живих тварин – лише на $0,15 млн. Такі дані митної статистики днями оприлюднила ДФСУ. У порівнянні з 2016-м сальдо зовнішньої торгівлі свіжою, охолодженою та мороженою свининою скоротилося майже на 40%, а по товарній позиції «живі свині» – майже у п’ять разів, коментують в аналітичному відділі АСУ», – йдеться у звіті.

Проте, надходження у валютному вимірі зросли у двічі за рахунок зовнішніх поставок свинини, у порівняні з попереднім роком. Обсяги в натуральному виражені збільшились на 56%. Але імпорт надолужив результати 2016 року та й перевищив їх удвічі.

«Хоча обсяги зовнішніх поставок живця зросли незначно – на 8% до показників 2016-го, проте за рахунок вищої ціни реалізації дозволили заробити понад $ 4,5 млн. Водночас, майже стільки ж українські свиногосподарства витратили на закупівлю чистопорідних та гібридних свиней з-за кордону для посилення племінного потенціалу», – кажуть аналітики АСУ.

Також зросли показники імпорту жиру, як за кількістю так і за вартістю. Натомість, рекордний обсяг експорту дозволив зменшити зовнішньоторговельне сальдо свинини.

«Згадані групи продуктів включають не тільки свинячі продукти, проте саме на них припадає левова частка зовнішньої торгівлі. Тож протягом 2017-го українські трейдери проявляли більшу активність у закупівлі як свинячого жиру, так і в реалізації морожених свинячих субпродуктів до Гонконгу та В’єтнаму», – додали в асоціації.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...