Новини    13 лютого 2022 15:56

Імпорт харчових продуктів в Україну може припинитись з липня 2022 року

Зупинка імпорту вдарить по бізнесу, який використовує імпортні складники для свого виробництва, а також ставить на паузу укладення контактів між іноземними та українськими підприємцями з 1 січня

Імпорт харчових продуктів та живих тварин до України може повністю зупинитися з 5 липня цього року. 4 липня 2022 року спливає термін для запуску прикордонних інспекційних пунктів (ПІП) та призначених пунктів пропуску (ППП), через які має оформлюватися весь імпорт. Наразі жоден пункт пропуску не відповідає вимогам, пише видання AgroPolit.

Прикордонні інспекційні пункти мають відповідати вимогам, які встановлені статтею 46 закону 2042-VIII “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, ветеринарну медицину та благополуччя”, а призначені пункти пропуску — відповідно до вимог зі статті 58.

Закон ухвалили, і щоб наповнити його змістом, (почати будувати ПІП та ППП) уряд взяв $200 млн у серпні 2019 року кредиту на 18 років у Світового банку. Частина коштів із позики мала допомогти збудувати 10 ПІПів.

Водночас жоден пункт пропуску досі не відповідає вимогам, хоча збудувати та запустити їх мали б до 5 липня 2022 року (підпункт 1 пункту 3 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” згаданого закону).

“За 4,5 з половиною року жоден із керівників Держпродспоживслужби (Володимир Лапа, в.о. голови Ольга Шевченко, Владислава Магалецька) так і не осилив завдання з освоєння кредиту і будівництва системи ПІП та ППП. Тож за пів року до спливу терміну запуску нової системи контролю переміщення імпорту через кордон все не зроблене вилізло нагору, а бізнес опинився під ударом”, — наголошують у матеріалі видання.

Вихід з цієї ситуації у Мінекономрозвитку знайшли у тому, щоб відтермінувати введення запуску ПІП та ППП до 2025 року. Це закладено у законопроєкті №6248.

Однак проти такого плану жорстко виступають депутати. На останньому засіданні агарного комітету відбулася дуже гаряча дискусія між ДПСУ і депутатами, які пообіцяли не брати на себе політичну відповідальність за незроблене.

Своєю чергою, заступник голови служби Андрій Лордкіпанідзе зауважив, що протягом 1-го півріччя 2021 було підготовлено покроковий план заходів, котрий Мінекономіки затвердило.

“І цього року теж проєкт такого плану заходів розроблено і подано до Міністерства, і найближчим часом він буде затверджений. Тобто покроковий план є”, – резюмував Лордкіпанідзе.

Нагадаємо, у січні 2022 року Україна імпортувала 6620 тонн свинини, що вчетверо більше, ніж за аналогічний період 2021 року. Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

Раніше Landlord повідомляв, що Китай та ЄС є ключовими імпортерами українських зернових.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...