Новини / Тваринництво     08 лютого 2022 17:03

Україна вчетверо збільшила імпорт свинини. Найбільше завозять із Данії


У січня 2022 року Україна імпортувала 6620 тонн свинини, що вчетверо більше, ніж за аналогічний період 2021 року. Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

Морожена свинина займає 30% (1900 тонн), свіжа чи охолоджена свинина – 70% (4600 тонн).

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

Що вплинуло на приріст імпорту

  • На зростання імпорту вплинуло оновлення з 1 січня імпортної квоти для країн Євросоюзу, що передбачає безмитне ввезення продукції (20 000 тонн на рік).
  • Також на імпорт вплинули ціни на ринку свинини в ЄС, які залишаються стабільно низькими з жовтня та до сьогодні у порівнянні з українськими, завдяки перенасиченню ринку.
  • Ще одним фактором є повільне “сезонне” зниження закупівельних цін після свят.

Головні експортери

Головними експортерами свинини до України залишаються країни ЄС.

На першому місці Данія, яка поставила на український ринок 3160 тонн свинини, на другому Нідерланди – 1103 тонни, на третьому місці Бельгія – 954 тонни, четвертому – Польща – 720 тонн і замикає п’ятірку Іспанія – 364 тонни.

“Динаміка імпорту свинини за останні два роки свідчить про те, що обсяги імпорту у січні різко збільшуються щороку. Так, у січні минулого року також фіксувалося збільшення імпорту вчетверо у річному вимірі. У січні 2020 року – у 2,7 раза”, – додали в УКАБ.

Наголошується, що у січні країнам ЄС було дуже вигідно експортувати свинину в Україну, але в найближчій перспективі темпи постачання скорочуватимуться, оскільки на внутрішньому ринку України закупівельні ціни на живець свиней знижуються.

“Подальше зростання імпорту можна буде фіксувати ближче до квітня та весняних свят”, – коментує дані аналітик УКАБ Максим Гопка.

Нагадаємо, що Україні вдалося збільшити виручку від експорту м’яса та субпродуктів на 30 %.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також