Компанія ІМК втілює проєкт із переведення зерносушарок на альтернативне паливо, розповів операційний директор компанії ІМК Олександр Вержиховський, передає AgroTimes.
Рішення щодо старту проєкту приймалося у 2022 році, коли ціни на газ були значно вищими, ніж зараз. Тоді окупність переобладнання конкретної зерносушарки з природного газу на тверде паливо становила 2-3 місяці.
Зараз, коли ціна на газ впала, окупність проєкту становить 1,5-2 роки, тим не менш це все одно привабливо. Адже навіть при поточній ціні на газ сушіння за допомогою альтернативних джерел палива є вигіднішим. Ба більше, в процесі доробки зерна у нас формується велика кількість зернових відходів, які ми активно використовуємо у якості палива для сушіння, що є більш вигідним, ніж використання покупних пелет, – зауважив Вержиховський.
Він уточнив, що завдяки переведення на альтернативу вирішується питання утилізації зернових відходів. Тому наразі вартість зняття тонновідсотка на елеваторах, які працюють на альтернативі, становить близько 12 грн.
Нагадаємо, збільшення рентабельності виробництва зернових та олійних культур можливе тільки за умов стабілізації експорту морським шляхом та відсутності перешкод через західні кордони країни, зазначив генеральний директор УКАБ Олег Хоменко під час ХV Міжнародної конференції “Ведення агробізнесу в Україні” (DoAgro23), організованої асоціацією “Український клуб аграрного бізнесу” та агенцією UCABevent.
У 2023 році імпорт кукурудзи Китаєм становив 27,13 млн тонн, що на 31,6% більше, ніж у 2022 році після рекордних показників у грудні.
Вже 19 січня у порту Одеси ціни на кукурудзу прогнозуються на рівні $158-164 за тонну, а 26 січня очікується $160-165 за тонну.
Прогнозована врожайність кукурудзи у США на 2024 рік становитиме близько 180 бушелів (4,6 тонн) на акр (0,40 га).
Станом на 24 січня 2023/24 маркетингового року обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України склав практично 22,15 мільйона тонн. Це на 3,6 мільйона тонн, або 14% менше, ніж у відповідний період попереднього сезону.
Світовий імпорт продовольства в 2023 році сягне $1,98 трлн, що на 1,5% перевищить рекордний показник 2022 року.
Згідно з даними Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО), у липні світові ціни на продовольчі товари зросли на 1,3% порівняно з червнем, але все буде на 11,8% нижче рівня липня 2022 року.
У 2023 році світове виробництво зернових ООН збільшилося на 1% і досягло 2813 млн т, повідомили в Продовольчій та сільськогосподарській організації (ФАО).
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!