Новини    25 травня 2023 12:12

ІМК перерахувала майже пів мільйона гривень на ремонт школи на Чернігівщині


ТОВ “Чернігівська індустріальна молочна компанія” (Чернігівський кластер ІМК) переказало 483 тис. грн на ремонт даху школи в селі Ягідне Іванівської територіальної громади на Чернігівщині.

Про це йдеться у повідомленні ІМК у Facebook.

З часом у будівлі планують облаштувати музей, який би зберігав пам’ять про страшні події березня 2022 року. Під час окупації регіону росіяни утримували у підвалі школи майже 400 місцевих мешканців. Стіни приміщення зберігають імена тих, хто не витримав цих знущань.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Однак на заваді планам громади стало те, що будівля суттєво пошкоджена, і в підвал потрапляє вода. Якщо не полагодити покрівлю найближчим часом, то написи, зроблені людьми, яких тут утримували окупанти, можуть бути знищені.

“Унаслідок бомбардувань і обстрілів у Ягідному зруйновано 16 будинків, всі інші — пошкоджено, — розповіла голова Іванівської громади Олена Швидка. — Дуже постраждала школа, у підвалі якої окупанти утримували людей. Він став символом злочинів росіян проти людяності, тому ми плануємо зробити тут музей. Покрівля закладу дуже пошкоджена, під час дощів туди затікала вода. Якщо так триватиме, то написам, які робили на стінах бранці протягом свого ув’язнення, може бути завдано непоправної шкоди. Відновити покрівлю критично важливо, а коштів на це у бюджеті громади немає, оскільки ми ще довго будемо оговтуватися від російської навали”.

Вона уточнила, що у першій половині травня громада звернулася до “Чернігівської індустріальної молочної компанії” із проханням про фінансову допомогу — і комунальному підприємству вже перерахували 483 тис. грн, що дасть змогу виконати необхідний ремонт покрівлі.

Довідка: ІМК є інтегрованою сільськогосподарською компанією в Україні. Напрями діяльності: виробництво сільськогосподарських культур (кукурудза, пшениця, соняшник); зберігання сільськогосподарських культур; виробництво молока. ІМК обробляє 120 тис. га землі, розташованих в Полтавській, Чернігівській та Сумській областях України. Компанія була заснована 2007 року. У 2021 році IMК отримала чистий прибуток в розмірі $78,7 млн і EBITDA $110,3 млн. ІМК є однією з 10 найбільших аграрних компаній в Україні. У травні 2011 року відбулося розміщення акцій ІМК на Варшавській фондовій біржі.

Нагадаємо, підприємства ІМК з Чернігівщини, Сумщини та Полтавщини у 2022 році передали для потреб Збройних сил України та тероборони 37 легкових, вантажних та пасажирських транспортних засобів.

Компанії ІМК довелося після окупації  закрити сучасну молочну ферму у Чернігівській області на кордоні з Білоруссю.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...