Новини / Фінанси     15 липня 2020 14:51

IFC надає «Концерну Галнафтогаз» позику $35 млн для проекту співпраці з фермерами

Кошти дадуть компанії можливість налагодити поставки мінеральних добрив та пального сільгоспвиробникам і покращити логістичну інфраструктуру

IFC, підрозділ Групи Світового банку, фінансує «Концерн Галнафтогаз», провідного українського роздрібного дистриб’ютора транспортного пального. По це повідомила пресслужба Міжнародної фінансової корпорації.

Позика на суму $35 млн надається для підтримки модернізації дистриб’юторської мережі та допомоги сільгоспвиробникам у подоланні браку банківського фінансування.

Ці кошти дадуть компанії можливість налагодити товарні поставки мінеральних добрив та пального сільгоспвиробникам, та дозволять покращити її логістичну інфраструктуру, сприяючи економічному зростанню та створенню нових робочих місць. Загальна вартість проекту становить $135 млн.

«Галнафтогаз» – це перший дистриб’ютор пального в Україні, який забезпечує аграріїв пальним та мінеральними добривами під час посівної, використовуючи фінансовий інструмент, відомий як аграрні розписки. Аграрні розписки були розроблені IFC у партнерстві з Швейцарським секретаріатом з економічних питань SECO, щоб дати фермерам можливість отримати фінансування під заставу майбутнього врожаю. Багато малих та середніх аграрних підприємств не могли б отримати фінансування в інший спосіб через відсутність майна для застави. Нинішня позика «Галнафтогазу» надалі підтримуватиме сільгоспвиробників України.

«Через постійні інвестиції в розвиток інфраструктури та нові ініціативи, ми прагнемо задовольнити потреби наших клієнтів, будучи певними, що паливо та мінеральні добрива є доступними для дрібних фермерських господарств. Отримавши це нове фінансування від IFC, ми будемо продовжувати підтримувати аграріїв, які в свою чергу робитимуть внесок у економічне зростання України», – заявив Віталій Антонов, президент «Концерну Галнафтогаз».

Читайте: Ферма з вирощування та експорту равликів за 70 000 євро

Одним з ключових пріоритетів України є зменшення залежності від імпортного вугілля та природного газу та перехід до більш екологічних альтернатив. Цей проект підтримає ці зусилля країни, допомагаючи «Галнафтогазу» модернізувати його існуючу мережу нафтобаз та автозаправних комплексів, що працюють під брендом «ОККО». А інвестиції у швидкісні зарядні станції в рамках проекту сприятимуть популяризації електромобілів. Проект дасть можливість компанії уникнути викидів парникових газів в розмірі близько 4990 тон двоокису вуглецю.

«Ми підтримуємо нашого давнього партнера «Галнафтогаз», і разом створюємо ефективну логістичну інфраструктуру для пального та мінеральних добрив в Україні та сприяємо формуванню лідерських позицій у бізнесі швидкісних зарядних станцій в країні. Це набуває ще більшого значення в контексті поточного економічного спаду в Україні, спричиненого пандемією. Аграрний компонент проекту також допоможе компанії розширити новий ринок на користь дрібних українських фермерів та заохочуватиме набагато більше українських постачальників користуватися результатами ініціативи IFC Аграрні розписки», – сказав Джейсон Пеллмар, регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові.

Партнерство IFC з «Галнафтогазом» – це частина її більш масштабної роботи, спрямованої на покращення доступу до кредитних коштів, особливо для дрібних підприємства АПК, та підтримання приватних інвестицій в країні.

IFC співпрацює з «Галнафтогазом» з 2004 року, розширяючи доступ до високоякісних послуг автозаправок на всій території країни. Компанія керує мережею з 400 автозаправних станцій, на яких наразі працюють близько 10 000 осіб. На момент видачі компанії першого кредиту IFC у ГНГ працювали лише 2,000 фахівців.

IFC

IFC, один з підрозділів Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, діяльність якого сфокусована на підтримці приватного сектору на ринках, що формуються. Ми працюємо у понад 100 країн, використовуючи наш капітал, експертизу та вплив для створення ринків та можливостей у країнах, що розвиваються. У 2019 фінансовому році ми надали понад $19 мільярдів довгострокового фінансування країнам, що розвиваються, посилюючи здатність приватного сектору подолати бідність та підвищити загальний добробут.

Додаткова інформація: www.ifc.org

 

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, як створити прибуткове підприємство з вирощування та експорту равликів за 70 000 євро. Майстер-клас засновника ферми Maxi Snail

Читайте також