Новини / Трейдинг     19 липня 2019 09:58

Європу завалять бананами: підписано угоду, що збільшує ризик надлишкової пропозиції

Як заявила Асоціація виробників бананів Канарських островів, торговельна угода між ЄС та країнами Меркосур може призвести до надлишкової пропозиції бананів у Європі та зниження ринкових цін на цю продукцію.

Про це повідомляє EastFruit.

Наприкінці червня, після двох десятиліть переговорів, було підписано торговельну угоду між Євросоюзом та торгово-економічним союзом Меркосур (до якого входять Аргентина, Бразилія, Парагвай, Уругвай, а також асоційовані члени – Болівія і Чилі).

Читайте: Де взяти гроші на інновації в агросекторі – досвід Сергія Омельяненка

Контракт схвалили представники галузі з країн Південної Америки. Відповідно до угоди, на імпорт бананів з країн Меркосур поширюватимуться пільгові тарифи із січня 2020 р.

Водночас найбільший внутрішній постачальник бананів у Європі – Asprocan (Асоціація виробників бананів Канарських островів) – заявив, що угодою створено передумови для надлишкової пропозиції бананів на європейському ринку, а це своєю чергою призведе до зниження ціни на них.

Landlord раніше повідомляв про те, що світу загрожує зникнення бананів: нові дослідження з’ясували, що поширенню руйнівної інфекції рослин сприяють глобальні зміни клімату.

Читайте також