Новини / Рослинництво     27 травня 2021 14:50

Європейські експерти підвищили прогноз врожайності озимих культур

Внаслідок нещодавніх опадів стан озимини у більшості країн значно покращився. Прогнози збільшені для Франції, Румунії, Угорщини, Болгарії та окремих регіонів півдня та центру Європи

Європейська агенція моніторингу врожаїв агрокультур (MARS) у травневому звіті підвищила прогнози врожайності озимих культур у країнах Євросоюзу завдяки нещодавнім опадам, які пройшли на більшості території континенту. Про це повідомляє Grain Trade.

Так, у порівнянні з квітневими оцінками прогноз врожайності м’якої пшениці збільшили з 5,81 т/га до 5,86 т/га, озимого ячменю – з 5,83 до 5,89 т/га, а ріпаку – з 3,19 до 3,21 т/га.

При цьому прогнози врожайності були покращені для Франції, Румунії, Угорщини, Болгарії та деяких регіонів півдня та центру Європи. Це збільшення перевищило зниження оцінок для Греції та окремих північних країн.

Останніми тижнями на більшій частині Європи спостерігалося різке зниження температур, особливо в північно-західних, центральних, східних та північних країнах регіону. Холодна погода затримала зростання та фенологічний розвиток рослин озимих культур, розвиток посівів ярих культур, а також завдала певних незворотних збитків посівам ріпаку, що знаходилися у фазі цвітіння, хоча й без суттєвого впливу на потенційну врожайність.

ЧитайтеЮрий Дячук: Никто не знает, сколько земли уже реально находится в обороте

Дефіцит опадів, що виник в окремих районах ЄС, майже не вплинув на потенціал врожайності, оскільки в більшості регіонів зволоженість ґрунту знаходилася в межах норми. Рясні опади в інших частинах Європи сприяють отриманню гарного врожаю та тиснуть на біржові котирування.

Так, на паризькій біржі ф’ючерси на пшеницю після досягнення 7 травня пікових значень опустилися до $240/т, а серпневі ф’ючерси на ріпак просіли до $611,3/т.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що картопляний блокчейн буде проведений 26–27 серпня 2021 року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також