Новини / Фінанси     22 лютого 2022 11:53

ЄС затвердив надання Україні допомоги в розмірі €1,2 млрд: другий транш тільки після реформ

Рішення ЄС про фінансову підтримку України ухвалено у безпрецедентно короткі строки

Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про виділення Україні €1,2 млрд у рамках додаткових ресурсів фінансової підтримки шляхом започаткування нової екстреної програми макрофінансової допомоги. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

“Рішення ЄС про фінансову підтримку України ухвалено у безпрецедентно короткі строки. Ми надзвичайно вдячні нашим європейським партнерам за довіру та вагомий внесок в забезпечення макрофінансової стабільності України”, – заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Зазначається, що перший транш є безумовним. Однак його нададуть після набуття чинності Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної угоди щодо можливості надання Україні пільгових кредитних коштів. Другий транш буде не безумовним, а тим, що нададуть після впровадження певних реформ. А саме, як пояснюють у міністерстві, у галузі “посилення економічної стійкості та стабільності, верховенство права та енергетика”.

Нагадаємо, Україна очікує отримання першого траншу макрофінансової допомоги від ЄС на €600 мільйонів наприкінці березня-початку квітня.

Раніше Landlord повідомляв, що США пропонують Україні гарантію позики в розмірі до $1 мільярда для підтримки програми економічних реформ і продовження співпраці з МВФ.

Владислава Михайленко 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі