Новини / Фінанси     15 лютого 2022 16:42

США виділять Україні кредитні гарантії на $1 мільярд

США пропонують Україні гарантію позики в розмірі до $1 мільярда для підтримки програми економічних реформ і продовження співпраці з МВФ

Уряд Сполучених Штатів Америки запропонував Україні гарантію суверенної позики на суму в 1 млрд доларів на тлі повідомлень про ескалацію збройної загрози Російської Федерації. Відповідні кредитні гарантії виділять для підтримки програми економічних реформ та продовження взаємодії з Міжнародним валютним фондом (МВФ), повідомив Держсекретар США Ентоні Блінкен.

“Ця пропозиція – у поєднанні з міцним партнерством між Україною, МВФ, іншими міжнародними фінансовими інститутами, G7 та іншими двосторонніми донорами – зміцнить здатність України забезпечувати економічну стабільність, зростання і процвітання народу перед обличчям дестабілізуючої поведінки Росії”, – йдеться в заяві.

Ентоні Блінкен також нагадав, що в період з 2014 по 2016 рік США видали Україні три окремі суверенні гарантії за кредитами на 1 млрд доларів.

Кредитні гарантії зіграли вирішальну роль в тому, що США допомогли Україні успішно стабілізувати свою економіку в умовах попередньої російської агресії та реалізувати “сміливу програму економічних реформ, підкріплену масштабною співпрацею з МВФ”.

“Ми досліджуємо додаткові способи підтримки України та її народу, і ми продовжимо працювати з Конгресом, щоб просувати ці зусилля”, – пообіцяв Держсекретар США.

Нагадаємо, раніше у води Чорного моря зайшли додатково шість великих десантних кораблів Росії. Передбачалось, що це могло бути лише демонстрацією сили з боку Москви, але в разі загострення таке перекидання загрожує операцією з висадки десанту на території України.

Landlord повідомляв про те, що Росія скасувала навчальні стрільби військово-морського флоту, у зв’язку з якими перекривалася південна частина Азовського моря та доступи до українських портів Бердянськ та Маріуполь. 

Раніше стало відомо, що Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт №3205-2 “Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві”. За відповідне рішення віддали голоси 295 народних депутатів.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі