Новини / Політика     10 липня 2020 10:30

ЄС посилює вимоги до імпорту аграрної продукції

Європейський Союз має намір заборонити ввезення сільгосппродукції, вирощеної із використанням певних пестицидів

Європейський Союз має намір заборонити ввезення сільгосппродукції, вирощеної із використанням пестицидів, які були визначені, як небезпечні. Під час нещодавньої відеоконференції комісар ЄС із сільського господарства Януш Войцеховський заявив, що на його думку Європейський Союз не може дозволяти імпорт продуктів, вироблених із використанням пестицидів, які заборонені в Європі. Також він зазначив, що потрібно готуватися до певних проблем в торговій політиці Євросоюзу – адже нові стандарти ЄС буде важко узгодити з правилами ВТО.

Стандарти, як відомо, передбачають масштабне скорочення застосування пестицидів – на 50% до 2030 року. І до того ж – істотне прорідження переліку дозволених препаратів.

Тобто, зі слів комісара ЄС по сільському господарству можна зробити висновок, що Союз може накласти обмеження чи, навіть, повну заборону на імпорт зерна, вирощеного без дотримання європейських стандартів. Мова йде про неприпустимість застосування широкого переліку заборонених назв та діючих речовин ЗЗР, які вже заборонені у Європі, проте продовжують широко застосовуватися в Україні.

Читайте: IFC надає позику $20 млн виробнику м’ясопродукції «Нива Переяславщини»

Нові законодавчі зміни не так давно європейські фермери вже встигли відчути на собі. Наприклад, земляки Януша Войцеховського, польські картоплярі, опинилися без декількох буквально незамінних препаратів для захисту посівів. Схожі проблеми виникають і при захисті інших культур.
Так чи інакше, але в Україні ці препарати дозволені. Чи може це означати, що експорт українського зерна до ЄС буде припинено покаже час. До того ж, постає питання і щодо контролю застосування хімічних засобів на території України і підтвердження відповідності продукції новим вимогам.

У всякому разі, поки що напевне можна стверджувати, що урізавши заради екології технологічні можливості власних фермерів, Брюссель вирішив захистити власний ринок від конкурентів із інших країн. Наскільки ці наміри реалістичні та продумані буде відомо вже найближчим часом.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про  те, що компанія «Кернел» приєдналась до Глобального договору ООН.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також