Новини / Логістика     03 травня 2023 10:08

“єЧерга” запрацює на 16 КПП на західних кордонах України


Електронну чергу для перетину кордону запустять у 16 пунктах пропуску на західному напрямку. Вона дозволить українцям суттєво зекономити свій час.

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив на засіданні Кабміну.

“Україна також стає ближчою до ЄС логістично. На 16 пунктах пропуску в західному напрямку ми запускаємо електронну систему “єЧерга””, – сказав він.

Так, Шмигаль нагадав, що з кінця 2022 року “єЧергу” успішно випробували на двох пунктах пропуску. Тепер система стане доступною для усіх водіїв вантажного транспорту, що перетинають кордон.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Прем’єр пояснив, що після реєстрації через застосунок користувач отримає повідомлення про свій статус у черзі, її просування, а також час заїзду до пункту пропуску.

За його словами, перевагами “єЧерги” для українців є простий алгоритм дій, мінімум зусиль з боку користувача та колосальна економія часу.

Проєкт також має переваги для бізнесу: зменшення збитків через простій, оптимізація бізнес-процесів, прозорість та однакові правила для всіх.

Своєю чергою, держава виграє через впорядкування перевезень, ліквідацію фізичних черг та аналіз транспортних потоків.

“”єЧерга” стане універсальною системою для всіх видів транспорту. З наступного тижня нею зможуть користуватися водії вантажівок, з липня – водії автобусів, з серпня – власники легкових авто. Наша мета – зробити перетин кордону максимально швидким та зручним”, – додав Шмигаль.

Що відомо про проєкт єЧерга

Нагадаємо, що проєкт “Електронна черга перетину кордону/єЧерга” реалізується Міністерством інфраструктури у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Державною службою з безпеки на транспорті, Державним агентством автомобільних доріг, Державною митною службою та Державною прикордонною службою за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.

На міжнародному автомобільному пункті пропуску “Ягодин-Дорогуськ” на кордоні України та Польщі “Електронна черга перетину кордону” для вантажних транспортних засобів почала працювати 12 грудня 2022 року.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також