Новини / Ринок землі     22 квітня 2019 17:31

ЄБА: Відкриття ринку землі – один із першочергових кроків Президента

До першочергових кроків, яких очікує бізнес від обраного Президента України, ЄБА віднесла зниження тиску на бізнес, продовження автоматичного відшкодування ПДВ, а також публічну підтримку та ініціацію законодавчих змін, починаючи з відкриття ринку землі.

Про це повідомляє на своєму сайті Європейська Бізнес Асоціація.

Виконавчий директор ЄБА Анна Дерев’янко визначила сім кроків обраного глави держави, які на думку бізнес-спільноти, потрібні в перші ж місяці його роботи.

Читайте: Земля в Україні може подорожчати в 5 разів. Три чинники, що впливатимуть на ціну

Перший крок – подання на посади Генерального прокурора та Голови СБУ, міністра закордонних справ та міністра оборони професіоналів з бездоганною репутацію та відсутністю зв’язків з олігархами або ж великим бізнесом.

Другий – презентація плану реформування правоохоронних органів з метою зниження тиску на бізнес та всебічне сприяння виконанню цього плану новопризначеними особами.

Третій – перезапуск Національного агентства з питань запобігання корупції та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, підтримка діяльності НАБУ.

Четвертий – забезпечення макроекономічної стабільності, включаючи підписання меморандуму з МВФ щодо продовження співпраці. Крім того, гарантування незалежності Національного банку та публічна підтримка політики низького дефіциту бюджету.

П’ятий – захист та продовження структурних реформ, проведених у минулі роки, включаючи, але, водночас, не обмежуючись, наступними: реформою публічних закупівель, продовженням автоматичного відшкодування ПДВ та дерегуляції, реформою ДФС, медичною реформою, децентралізацією тощо.

Шостий – всебічне сприяння продовженню структурних реформ, в тому числі, шляхом публічної підтримки та ініціації законодавчих змін, починаючи з відкриття ринку землі та проведення прозорої приватизації великих державних підприємств з можливістю застосування британського права.

Сьомий – забезпечення незалежності ринкових регуляторів, починаючи з АМКУ та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Landlord раніше повідомляв про те, що комітет ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин розробив 4 варіанти земельної реформи в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також