Новини / Політика / Фінанси     29 вересня 2022 16:36

“Ідеальний шторм”: голова Світового банку попередив про рецесію в економіці


Рецесія у світовій економіці – період низького зростання та великої інфляції – може розтягнутися на роки через російське вторгнення в Україну. Причина в тому, що для остаточної відмови від російських енергоресурсів потрібен час.

Про це заявив президент Світового банку Девід Малпасс під час виступу в університеті Стенфорда, повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Читайте також: В Миколаївській області продається елеваторний комплекс об’ємом зберігання 84 700 м 3

Малпасс нагадав, що зараз зростає ймовірність рецесії в Європі, економічне зростання Китаю різко сповільнилося, а обсяг виробництва в США у першій половині 2022 року впав. Все це буде мати дуже серйозні наслідки. Економіка світу потрапила у стан “ідеального шторму”. Країнам потрібно шукати способи уповільнення або зниження інфляції та спрямовувати більше витрат на на бідні та вразливі верстви населення.

Також він згадав про майбутній звіт банку “Бідність і загальне процвітання” який демонструє 4% зниження глобального медіанного доходу. Це перше зниження с 1990 року, коли банк почав враховувати та вимірювати цей показник.

“Світ, що розвивається, стикається з надзвичайно складними короткостроковими перспективами, зумовленими різко зрослими цінами на добрива та енергоносії, зростанням відсоткових ставок і кредитних спредів, знеціненням валюти та відпливом капіталу… Гостра небезпека для світу, що розвивається, полягає в тому, що різке уповільнення глобального зростання переросте в глобальну рецесію” – резюмував він.

Читайте також: Як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності

Нагадаємо, ще у березні ЗМІ писали, що обсяг глобальної економіки до 2023 року скоротиться на 1%, що еквівалентно 1 трильйону доларів, через розв’язану Росією війну в Україні.

А вже у серпні було достеменно підтверждено, що за 2022 рік світова економіка втратить щонайменше 1 трильйон доларів США внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також