Новини / Технології     04 червня 2023 19:33

Японська PowerX збудує танкер-акумулятор для чистої енергії (відео)

Такі судна зможуть заряджати портову інфраструктуру чистою енергією

Японська компанія PowerX запускає проєкт зведення судна, що призначене для перевезення промислових акумуляторних батарей. На його борту розмістять 96 батарей, а запасена в них енергія зможе бути доставлена в будь-яку частину світу морем, передає ЦТС.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Перше судно планують збудувати до 2025 року, а його випробування відбудуться у 2026 році.

Інноваційний енергетичний танкер зможе подолати відстань до 300 кілометрів і доставити до 241 МВт годину екологічно чистої енергії за один рейс.

Розробники наголошують, що конструкція 140-метрового судна може бути легко масштабована, щоб вмістити більше батарей. Корабель буде оснащено системами контролю викидів газів і пожежогасіння, які критично необхідні з урахуванням того, що літій-іонні акумулятори пожежонебезпечні.

Основним сценарієм використання такого судна є забезпечення енергією віддалених морських об’єктів, таких як вітрогенератори або плавучі платформи, утруднені у доступі до силових кабелів через підводні течії або сейсмічної активності.

Судна також можуть заряджати портову інфраструктуру чистою енергією.

Компанія планує побудувати кілька видів суден і оснастити їх великими сонячними панелями. Потужності батарей, якими буде оснащено корабель, вистачить на те, щоб живити енергією близько 70 тисяч середніх будинків протягом цілого дня.

Нагадаємо, Mitsubishi Shipbuilding провела церемонію спуску на воду тестового судна для транспортування зрідженого CO2. Компанія Mitsubishi Shipbuilding Co., Ltd. групи Mitsubishi Heavy Industries (MHI) провела церемонію спуску на воду демонстраційного судна для транспортування зрідженого двоокису вуглецю (LCO2).

A.P. Moller-Maersk Group замовила шість великих океанських суден, що працюватимуть на “зеленому” метанолі. Будівництвом новітніх суден займеться Hyundai Heavy Industries (HHI). Екологічні двопаливні контейнеровози матимуть номінальну місткість у 17 000 TEU та замінять наявні потужності у флоті Maersk

Цьогоріч вартість фрахту плавучих регазифікаційних установок (FSRU) у Європі різко зросла. Ставки фрахту FSRU зросли через дефіцит суден та високий попит на зріджений газ.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також