Новини / Логістика     19 жовтня 2021 18:01

Якість перевезень УЗ погіршилася – зерновики

Якість перевезень УЗ погіршилася, компанії терміново потрібна реформа, - аграрії

“Укрзалізницю” терміново необхідно реформувати, щоб вирішити масу хронічних проблем і поліпшити якість надаваних компанією послуг.

Про це заявив президента Української зернової асоціації Миколи Горбачова.

“У цьому році ми плануємо експортувати близько 70 млн тонн зернових і олійних, з яких 60% – 65% повинна перевезти залізниця. На нашу думку, залізниця не впорається з таким обсягом через дефіцит локомотивів в першу чергу”, – розповів Горбачов.

На його думку, розв’язувати проблему нестачі локомотивів може тільки поява приватних компаній на залізниці і модернізація перевезень шляхом державно-приватного партнерства.

“4 роки тому, коли виникла проблема дефіциту, приватники купили вагони. А тепер нас не пускають на шляху, для того щоб ми використовували свої локомотиви. Я вважаю єдиним виходом державно-приватне партнерство. Воно дозволить бізнесу увійти на залізницю зі своїми локомотивами, і ми будемо перевозити все, що нам необхідно”, – пояснив Горбачов.

За його словами, нинішній менеджмент УЗ неефективний, і систему управління УЗ необхідно кардинально міняти, розділивши компанію на окремі види бізнесу.

“Скільки ми побачили за останні 5 років керівників в “Укрзалізниці”? А як змінився весь штат? Це одне з найбільш, напевно, великих підприємств в Україні, де 250 тис. Чоловік працює, а управління неефективне взагалі. Єдиний нормальний спосіб – це запросити туди в частку приватників, продати частину “Укрзалізниці”, корпоратизувати її, і в цьому випадку запросити дійсно професійних менеджерів, а не людей, які будуть лише відстежувати політичні потреби”, – підсумував Горбачов.

Нагадаємо, Укрзалізниця у вересні перевезла рекордну кількість зернових за останні 10 років

Джерело: РБК-Україна

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також