Новини / Політика     13 липня 2021 15:27

Які загрози несе земельна реформа: думка голови Держекоінспекції

Відкриття ринку землі — важливий крок для відкритості та прозорості «земельної» сфери. Водночас земельна реформа створює і певні загрози для України, вважає голова Держекоінспекції Андрій Мальований. Про це він розказав на Регіональному форумі з питань впровадження земельної реформи в Очакові (Миколаївська область).

На думку чиновника, відкриття ринку землі в першу чергу може нести екологічну небезпеку. Величезні території ділянок за межами населених пунктів вже перейшли у власність громад, тож на них лежить велика відповідальність щодо забезпечення захисту цих територій.

«Однак численні екологічні порушення, здійснені на землях громад, спричиняють виснаження та деградацію земельних ресурсів. Так, за п’ять місяців поточного року Держекоінспекція розрахувала 11,6 мільйонів гривень збитків за шкоду земельним ресурсам у Південно-Західному окрузі (Миколаївська та Одеська області). Це використання земель з порушенням цільового призначення, забруднення територій, незаконне використання пестицидів та агрохімікатів», — зазначив голова Держекоінспекції.

Читайте: Якою буде практика розгляду земельних спорів у господарських судах

Особливо проблемним є питання поводження з відходами на території області та засмічення ділянок.

«Торік Держекоінспекція у Миколаївській області склала 260 адміністративних протоколів за порушення вимог у сфері управління відходами. Мережа несанкціонованих сміттєзвалищ вкриває область — минулого року ми виявили понад 100 таких порушень», — додав він.

1 липня в Україні офіційно стартував вільний обіг землі сільськогосподарського призначення. До 2024 року купувати ділянки можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів.

Раніше Landlord повідомляв, що в Україні вже укладено 532 договори купівлі-продажу землі.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також