Новини / Тваринництво     26 лютого 2020 11:59

Які ЄС виставляє вимоги для експортерів м’яса – Марина Сергієнко

Із 2022 року в ЄС кардинально зміниться підхід до використання антибіотиків у тваринництві – про вимоги Європейського Союзу до експортерів м’яса розповіла директор з маркетингу МХП.

Про це повідомляє УНН.

З якими вимогами можуть зіштовхнутися аграрії, що мають намір експортувати свою продукцію до країн Європи. Про це розповіла представник одного з найбільших експортерів курятини до ЄС – агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт” (МХП), що продає продукцію під торговою маркою “Наша Ряба”.

Європейським законодавством заборонено застосовувати антибактеріальні препарати з профілактичною метою, розповіла Марина Сергієнко, директор з маркетингу МХП.

“Лікування дозволяється тільки за призначенням ветеринарного лікаря після виявлення збудника і його чутливості до препарату за допомогою лабораторних досліджень”, – уточнила Сергієнко.

Із 2022 року в ЄС кардинально зміниться підхід до використання антибіотиків у тваринництві, повідомила експерт.

У рамках нового регламенту буде створена єдина база даних ветеринарних препаратів, дозволених для використання у Європейському Союзі, пояснила Марина Сергієнко.

Читайте: Уряд схвалив збільшення квот на експорт курятини до ЄС до 70 тис. т

“Країни повинні будуть збирати дані з продажу та використання антибіотиків, аж до однієї конкретної ферми.

Буде складено список антибіотиків, дозволених тільки для використання людиною”, – розповіла подробиці представниця МХП.

Країни ЄС матимуть право коригувати цей список або забороняти певні антибіотики.

Після цього у виробників м’яса та м’ясних виробів з’являться правові підстави вимагати провести додаткові постмаркетингові дослідження, говорить Марина Сергієнко.

“Крім того, союз може заборонити або обмежити експорт товарів тваринного походження з країн, у яких не буде дотримано нові правила”, – прогнозує.

Що ж до власного досвіду МХП як експортера, то Марина Сергієнко розповіла, що їхня продукція регулярно перевіряється не лише підприємством.

“Наші потужності ледь не щомісяця перевіряють делегації з інших країн. Тому бути “в тонусі” — не забаганка, а наш обов’язок”, — сказала директор з маркетингу МХП.

Landlord раніше повідомляв, що український експорт курятини в ЄС було призупинено через пташиний грип.

 

Читайте також