Новини / Політика     24 жовтня 2019 16:53

Уряд схвалив збільшення квот на експорт курятини до ЄС до 70 тис. т

З 20 до 70 тисяч тонн хоче збільшити експорт м‘яса птиці до ЄС Кабінет Міністрів України. «Цим рішенням ми знаходимо новий баланс у торгівлі з ЄС за конкретними позиціями», – вважає віцепрем’єр Дмитро Кулеба.

Свою позицію стосовно прийнятого рішення Уряду віцепрем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба висловив у соціальній мережі Фейсбук.

Кабінет Міністрів схвалив подання на ратифікацію Верховною Радою зміни до Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом про збільшення квоти для українських експортерів м’яса птиці. Документ передбачає поступове збільшення річної у 2,5 раза квоти на м’ясо птиці та переробленого м’яса птиці, яке експортується з України до ЄС, повідомила пресслужба Кабміну. Віцепрем’єр Дмитро Кулеба роз’яснив деякі нюанси цього рішення.

«Важливо ось що: цим рішенням ми знаходимо новий баланс у торгівлі з ЄС за конкретними позиціями. Але це важливо не лише щодо м‘яса птиці, успіх в експорті якого схвилював наших європартнерів. Баланс потрібен і в торгівлі іншими товарами. Наша торгівля з ЄС має не лише зростати, але і бути збалансованою за усіма позиціями», написав Д.Кулеба в соціальній мережі.

Укладення угоди є доказом того, що торговельні відносини із ЄС розвиваються динамічно, а сторони готові оновлювати Угоду, коли змінюється попит, вважає урядовець.

Читайте: Торік агроекспорт України зріс на $621,4 млн – Мінагрополітики

«Справа у тому, що коли Угода про асоціацію лише розроблялася, за основу були взяті актуальні на той час показники структури торгівлі 2007-2009 років. Але ж з того часу і в ЄС, і в Україні структура економік суттєво змінилася!

Саме тому успіх кейсу із розширенням квот на м’ясо птиці такий важливий. Він відкриває шлях до більш комплексного перегляду преференційних умов торгівлі. Цей кейс показав, що сторони не повинні чекати 2021 року для оновлення Угоди. Вже цього року ми будемо про це говорити під час засідань спільних інституцій», підкреслив віцепрем’єр.

За словами посадовця, уряд і надалі має намір підтримувати українських експортерів, збільшувати кількість експортерів за конкретними позиціями і зрештою привести Угоду про асоціацію у відповідність до реального потенціалу торгівлі та стратегічних амбіцій асоціації України з ЄС.

Landlord раніше повідомляв, що Україна і Туреччина погодили ветеринарний сертифікат для експорту м’яса.

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також